ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

predviđanje: internet će se početi komadati..

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by epikur37 Sat 22 Sep - 15:37

Ako se vec komada  molim  i hercegbosanski dio

epikur37

Posts : 45331
2015-08-06


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sat 22 Sep - 15:49

Grčka članica frankophonia ruski jezik odjeban

Albanija članica frankophonia 30% škola uči francuski jezik

Kosovo nije članica nego samo pridruženi član 30% škola uči francuski jezik

Makedonija i Bugarska članice frankophonije 25% škola u Bugarskoj uči francuski jezik ruski jezik odjeban

Rumunjska i Moldavija članice frankophonije romanski jezik 25% stanovništva uči i zna francuski jezik


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_the_Organisation_internationale_de_la_Francophonie


ZBOGOM RUSIJA
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by crvenkasti Sat 22 Sep - 16:30

Uskoro izlazi Gregov dnevnik 12.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sat 22 Sep - 16:49

Do 2025 Kazastan se prebacuje na latinicu

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kazahstan-se-prebacuje-na-latinicu-a-troskovi-su-puno-veci-od-ocekivanih/7299952/

Aj moji Rusi prvo Kinezi jaka jezična i pismena barijera na dalekom istoku sad i ovi 

Plus Ukrajina ih odjebala
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Regoč Sat 22 Sep - 20:56

Fénix wrote:Jedino ne znam kakva je situacija s Finskom, Estonijom i Mađarskom. Mislim da prve dvije zemlje se super razumiju, ali hrvatski susjed s njima... pojma nemam.
Šogorov stari je Mađar i pričo je šogor jednom zgodom da mu je stari razgovarao s nekim Fincem, svaki na svom jeziku. Ako i ima većih razlika, očito nisu prevelike.

_________________
predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by debotoijusto Sat 22 Sep - 21:06

RayMabus wrote:Pametni su Francuzi , oni jako dobro znaju da nemogu svrgnit utjecaj engleskog ali isto tako znaju da narodi uće najviše dva strana jezika masovnije i eto njih na Balkanu i sad Švabo se ide uvalit e nemere ti si treći a već imamo dva jezika 

I sad fino engleski i francuski jezici diplomacije na Balkanu a Švabama prolaz trajno zatvoren

jos jucer si sirokim mlazom pisao po francucima na drugoj temi ;)
nebitno , nista od crnih scenarija nece se dogodit samo mreza vise monetarizirat i to budu ljudi sami trazili
problem jezika nece postojati , to otvori neslucene mogucnosti prema tkz. trecem svijetu vtijednih i slabo obrazovanih
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Guest Sat 22 Sep - 21:11

Regoč wrote:
Fénix wrote:Jedino ne znam kakva je situacija s Finskom, Estonijom i Mađarskom. Mislim da prve dvije zemlje se super razumiju, ali hrvatski susjed s njima... pojma nemam.
Šogorov stari je Mađar i pričo je šogor jednom zgodom da mu je stari razgovarao s nekim Fincem, svaki na svom jeziku. Ako i ima većih razlika, očito nisu prevelike.
Paaa..davno sam ja govorio da su Madjarski i Finski jezik SRODNI,,odnosno jedno veliko pleme koje je ulazilo u Europu,je oslo na sjever,a drugo nes juznije,danas Finci i a drugo pleme Madjari,pa se kretenoidi smijali tome..Obojima su daleki preci Mongoli.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sat 22 Sep - 21:30

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:Pametni su Francuzi , oni jako dobro znaju da nemogu svrgnit utjecaj engleskog ali isto tako znaju da narodi uće najviše dva strana jezika masovnije i eto njih na Balkanu i sad Švabo se ide uvalit e nemere ti si treći a već imamo dva jezika 

I sad fino engleski i francuski jezici diplomacije na Balkanu a Švabama prolaz trajno zatvoren

jos jucer si sirokim mlazom pisao po francucima na drugoj temi ;)
nebitno , nista od crnih scenarija nece se dogodit samo mreza vise monetarizirat i to budu ljudi sami trazili
problem jezika nece postojati , to otvori neslucene mogucnosti prema tkz. trecem svijetu vtijednih i slabo obrazovanih
Pa stojim iza onoga šta sam rekao o njima jučer kao i ovoga danas da su se lukavo priko jezika uvalili na Balkan
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sat 22 Sep - 22:37

Da to stoji s glasovnim prevodiocem npr mađarski i hrvatski jezik pa onda ti pričaš na hrvatskom jeziku a aparatić prima govor, prevodi i prema slušatelju odašilava prevod u obliku zvuka na mađarskom jeziku

Da to je budućnost i to će se usavršavat
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by aben Sat 22 Sep - 22:58

Regoč wrote:
Fénix wrote:Jedino ne znam kakva je situacija s Finskom, Estonijom i Mađarskom. Mislim da prve dvije zemlje se super razumiju, ali hrvatski susjed s njima... pojma nemam.
Šogorov stari je Mađar i pričo je šogor jednom zgodom da mu je stari razgovarao s nekim Fincem, svaki na svom jeziku. Ako i ima većih razlika, očito nisu prevelike.

Finnish and Hungarian belong both to the Uralic family but they are in very distant subgroups. Finnish is Finnic, and Hungarian is Ugric. They had a common proto-language approximately 5000 years ago so we can very well assume that they are not very similar.


Is it true that the Finnish and the Hungarian languages are related? This kind of question is hardly asked when lingustically closer speakers like Finns and Estonians meet, because they understand each other to some extent even though they both speak their own languages. But the relationship between Finnish and Hungarian is completely different. It only means that they belong to the same linguistical family, it is at the closest something like how the English language is related to the German language. To recognize a linguistical relationship of this kind requires linguistical expertise and is beyond the competence of a layman.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Regoč Sat 22 Sep - 23:43

aben wrote:
Regoč wrote:
Fénix wrote:Jedino ne znam kakva je situacija s Finskom, Estonijom i Mađarskom. Mislim da prve dvije zemlje se super razumiju, ali hrvatski susjed s njima... pojma nemam.
Šogorov stari je Mađar i pričo je šogor jednom zgodom da mu je stari razgovarao s nekim Fincem, svaki na svom jeziku. Ako i ima većih razlika, očito nisu prevelike.

Finnish and Hungarian belong both to the Uralic family but they are in very distant subgroups. Finnish is Finnic, and Hungarian is Ugric. They had a common proto-language approximately 5000 years ago so we can very well assume that they are not very similar.


Is it true that the Finnish and the Hungarian languages are related? This kind of question is hardly asked when lingustically closer speakers like Finns and Estonians meet, because they understand each other to some extent even though they both speak their own languages. But the relationship between Finnish and Hungarian is completely different. It only means that they belong to the same linguistical family, it is at the closest something like how the English language is related to the German language. To recognize a linguistical relationship of this kind requires linguistical expertise and is beyond the competence of a layman.
Jebi ga, moguće, možda šogor laže, a možda su se ipak razumjeli jer koja mu korist da to slaže?

_________________
predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sat 22 Sep - 23:51

Bez obzira na Fince i Estoniju Mađari su ovdje jezično zasebna skupina 

Ja kad san bija u Budimpešti meni lik kaže nemoj se truditi učiti mađarski pričaj engleski mađarski ti je težak jezik no ipak sam naučio kako se kaže dobro i dobar dan

Jo i kznm čita se kozonom ali o malo progutaš

Volim učiti jezike znam ih nekoliko i brzo ih učim 

Spasidba dobri den
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by RayMabus Sun 23 Sep - 0:27

Grčki, Albanski, Mađarski, finsko estonski te Litva i Latvija kao neki poluslavensko baltički jezici a sve ostalo ti je romanski, germanski ili slavenski jezik 

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 300px-Indo-European_languages_in_Europe
RayMabus
RayMabus

Posts : 181984
2014-04-11


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Trinity Sun 23 Sep - 16:08

Internet će uništiti regulacije za koje se i ovdje mnogi zalažu.
Trinity
Trinity

Female
Posts : 12923
2014-04-17


Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Regoč Mon 24 Sep - 16:52

Triny wrote:Internet će uništiti regulacije za koje se i ovdje mnogi zalažu.
Dobre su regulacije komu ih je Bog dal! No, šalu na stranu, internet se već sad može ograničiti unutar države, Sjeverna Koreja je izvrstan primjer. Moguće je da će i razlozi državne sigurnosti (zaštita podatakah) igrati u tom ulogu.

_________________
predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

predviđanje: internet će se početi komadati.. - Page 3 Empty Re: predviđanje: internet će se početi komadati..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum