ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dispet u nepota

Go down

dispet u nepota Empty dispet u nepota

Post by debotoijusto 8/9/2018, 19:23

U "Nepota", bespravnom kafiću otvorenom danas u podne, kavu su pili i umjetnici, novinari, aktivisti, arhitekti i ljevičari; gdjekad bi se, onako u prolazu, srdačno javili desničari uz kurtoazno "svaka čast!", jer komunala je zajednički problem. Zainteresirali se i turisti, piše Slobodna Dalmacija.

Snimaju različite stolove, stolnjake. Najradije bi tu sjeli. Pozivaju ih Getani, dođite, uzmite stolicu. Popijte štogod. Po starovinski. Onog momka, a Bojan Ivošević se zove, pitamo da nam kaže tko organizira ovaj fantastični performans.
– Grupa građana. Facebook inicijativa. Ali, da najprije pohvalimo vašeg novinara Ivana Kaštelana. Reakcija je ovo na njegov nedavni članak u "Slobodnoj". Prevršila se mjera. Grad pogoduje Kerumovoj stranci. Mi se sad rugamo da ubijemo stres, nervozu. Da počnu raditi.
Glupo je da se građani nerviraju oko komunale, ali mi moramo. Ne ostaje nam ništa drugo. Evo, pisao je Kaštelan i o kafiću iza Peristila s ilegalnim štekatom. Uklonjen je za tri dana, dok štekat na Toću do danas nije. Pitali smo se koja je razlika. Shvatili, netko je ondje član HGS-a. Vladajućih stranaka – spremno će Bojan.

– Nemamo cijene. Samouslužni je kafić, omogućili smo stolove i stolice, a ljudi donose piće. I kako sjedimo i guštamo, priča se za stolovima dalje razvija oko legalnih problema.


Gledamo na sat. "Nepot" je otvoren u podne, sad je skoro dva. Iz Grada ne dolaze. Da je ovaj performans postavljen, bubamo sad, u Ženevi, pa i policija bi pohrlila. Ali ovo je Split. Dok nabrajamo svu našu muku, Bojan će sjetno da mu je žao što nisu došli komunalci.
– Da nas je tija uklonit, mi bi mu pomogli. Ali, inzistirali bi da se prvo maknu svi drugi bespravni štekati. Ne može nas prije njih. Gradska vlast ima tjedan dana za djelovati. Čekamo ih. Ako ništa ne naprave, ha... – sliježe ramenima mladić.
https://www.jutarnji.hr/life/zivotne-price/foto-u-cemu-je-kvaka-nasred-rive-osvanuo-novi-bespravni-kafic-mozete-donijeti-svoju-cugu-dobiti-besplatan-koktel-uopce-nemaju-cijene/7805901/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum