ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Regoč 28/9/2015, 13:13

Koji kretenizam! Ako to budu kriteriji, onda mogu i svatove po Slavoniji zabraniti, a i sve zabave i kirvaje. Uviek se tako pjevalo, a tko nije bio zadovoljan taj bi smislio svoju rugalicu protiv pjevača. Tko ne zna smisliti rugalicu, jebi ga, nek se kiselo nasmieši i kuha u sebi.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Regoč 28/9/2015, 13:14

dijagramGledaj, MUP ce povuci ovu prijavu,ali to ne znaci da nisu bili u pravu. wrote:Ovaj put ce prekrsitelju progledati kroz prste, ali slijedeci put u okove i tocka.
Pretpostavljam da se radi o ironiji pa ću se samo nasmiešiti.

_________________
Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by L'âme 28/9/2015, 21:51

Nema ništa više od domaćih popevki 👅

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-12


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by dijagram 28/9/2015, 21:52

regoch wrote:
dijagramGledaj, MUP ce povuci ovu prijavu,ali to ne znaci da nisu bili u pravu. wrote:Ovaj put ce prekrsitelju progledati kroz prste, ali slijedeci put u okove i tocka.
Pretpostavljam da se radi o ironiji pa ću se samo nasmiešiti.
ironija, jel to ono za stitnjacu:)
dijagram
dijagram

Male
Posts : 18836
2015-08-09


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by v_vlado 28/9/2015, 21:53

Čitam i nevjerujem,a jel cura imala loš dan ili imala pms....
v_vlado
v_vlado

Posts : 3077
2015-07-28


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Riplex 28/9/2015, 22:01

Starhemberg wrote:
kic wrote:hvatsko pravosudje ima logiku naseg red wolfa u biti.
Haha, skroz...pa ovo je komedija...

reći će deboto, zakon se mora poštivat, osim ako nisi goli stranac na sred glavnog grada.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Stribor 28/9/2015, 22:04

Fénix wrote:Čovjek ima pravo pjevati kao što i obitelj ima pravo odgajati dijete po svojim uvjerenjima i diktatu.

Da, ali po svitonazoru liberalnih fašistov očevidno ne.
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Guest 28/9/2015, 22:08

Oleg Kulik je gostovao u Zg na Eurokazu.   U performance-u ne pjeva bećarce, pa nije kažnjivo



avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Guest 28/9/2015, 22:14

evo jedan ksenofobni:


"Popela se žaba na banderu, trlja picu o trofaznu žicu"


pa onda, ovaj bi mogao izazvati bijes Zelenih:


"Zlatica mi u krumpire stigla, ja je prašim ona noge digla"
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Kermit 28/9/2015, 22:46

Fénix wrote:BRANIMIR ČOLAKOVIĆ MOGAO BI UĆI U ANALE PRAVOSUĐA
Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!
Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 202056
Prijeti mu novčana kazna od 5000 kuna zbog povrede Zakona o ravnopravnosti spolova

VALPOVO - Kada je 28. lipnja od kuće kretao na manifestaciju Ljeto valpovačko, 24-godišnji Branimir Čolaković iz Valpova, član HKUD-a Valpovo 1905., ni sanjati nije mogao da će mu za nekoliko dana stići prekršajna prijava zbog - pjevanja bećarca. Osumnjičen je, naime, da je počinio prekršaj sukladno Zakonu o ravnopravnosti spolova, a prijedlog optužnice ''težak'' je 5000 kuna. Prijavila ga je djelatnica policije koja je osiguravala skup.
- Kao i uvijek, zajedno s članovima HKUD-a Valpovo 1905. kretao sam se u povorci folklornih skupina, šokačkih zaprega i jahača na Ljetu valpovačkom. Tradicionalno, u povorci su se pjevali bećarci, a ja sam zapjevao: 'Mala moja, ti u plavoj bluzi, dođi bliže pa mi se naguzi... Što j' u pjesmi, to se pjevat smije, lud bi bio 'ko bi zamjerio' - prepričava Čolaković, naglašavajući kako ga je pratio cijeli HKUD. Ni na kraj pameti mu, kaže, nije bilo da će riječi bećarca nekoga povrijediti, što se, očito je, dogodilo.
- Što da vam kažem. Kada sam pročitao optužni prijedlog, zavladali su šok i nevjerica. Slično su reagirali i moji prijatelji s kojima sam o svemu razgovarao - kaže, dodajući kako se bećarci pjevaju od pamtivjeka, te kako nikada nije čuo da se bilo tko na bećarac naljutio. Stoga je, ističe, njegov slučaj optužnog prijedloga možda prvi i jedini na svijetu.
Podsjeća kako je UNESCO-ov Odbor za očuvanje nematerijalne kulturne baštine slavonski bećarac 2011. godine uvrstio na popis, te se kao takav našao u ''društvu'' još otprije na popis uvrštenih hrvatskih kulturnih dobara, među kojima su, primjerice, kastavski zvončari, festa svetoga Vlaha, Sinjska alka..., ali i meksički marijači, sviranje na balafonu (afrički ksilofon), kraljevsko jahanje na jugoistoku Češke, obred sađenja riže u Mibuu, u Japanu, hodočašće u svetište Qoyllorit'i u Peruu...
- Sve skupa sam odlučio podijeliti s javnošću, stoga što ne želim da se ikada ikomu takvo što dogodi, te da to bude prvi i zadnji slučaj jer mislim da ovo nema smisla - zaključuje. Ishod sudskog postupka, koji će danas biti održan u Valpovu, nije htio prejudicirati.


http://www.glas-slavonije.hr/280913/4/Valpovcanin-dobio-prekrsajnu-prijavu-zbog-pjevanja---slavonskog-becarca
hahaha a Valopov je u 2 godine izgubilo 50% stanovništa, naravno žandarima nije palo napamet da sprijeće ilegalni prelazak granice 70 tisuća emigranata to je izvan njihova domena
Kermit
Kermit

Female
Posts : 26479
2014-04-17


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Guest 29/9/2015, 13:36

asilovski wrote:
Fénix wrote:BRANIMIR ČOLAKOVIĆ MOGAO BI UĆI U ANALE PRAVOSUĐA
Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!
Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 202056
Prijeti mu novčana kazna od 5000 kuna zbog povrede Zakona o ravnopravnosti spolova

VALPOVO - Kada je 28. lipnja od kuće kretao na manifestaciju Ljeto valpovačko, 24-godišnji Branimir Čolaković iz Valpova, član HKUD-a Valpovo 1905., ni sanjati nije mogao da će mu za nekoliko dana stići prekršajna prijava zbog - pjevanja bećarca. Osumnjičen je, naime, da je počinio prekršaj sukladno Zakonu o ravnopravnosti spolova, a prijedlog optužnice ''težak'' je 5000 kuna. Prijavila ga je djelatnica policije koja je osiguravala skup.
- Kao i uvijek, zajedno s članovima HKUD-a Valpovo 1905. kretao sam se u povorci folklornih skupina, šokačkih zaprega i jahača na Ljetu valpovačkom. Tradicionalno, u povorci su se pjevali bećarci, a ja sam zapjevao: 'Mala moja, ti u plavoj bluzi, dođi bliže pa mi se naguzi... Što j' u pjesmi, to se pjevat smije, lud bi bio 'ko bi zamjerio' - prepričava Čolaković, naglašavajući kako ga je pratio cijeli HKUD. Ni na kraj pameti mu, kaže, nije bilo da će riječi bećarca nekoga povrijediti, što se, očito je, dogodilo.
- Što da vam kažem. Kada sam pročitao optužni prijedlog, zavladali su šok i nevjerica. Slično su reagirali i moji prijatelji s kojima sam o svemu razgovarao - kaže, dodajući kako se bećarci pjevaju od pamtivjeka, te kako nikada nije čuo da se bilo tko na bećarac naljutio. Stoga je, ističe, njegov slučaj optužnog prijedloga možda prvi i jedini na svijetu.
Podsjeća kako je UNESCO-ov Odbor za očuvanje nematerijalne kulturne baštine slavonski bećarac 2011. godine uvrstio na popis, te se kao takav našao u ''društvu'' još otprije na popis uvrštenih hrvatskih kulturnih dobara, među kojima su, primjerice, kastavski zvončari, festa svetoga Vlaha, Sinjska alka..., ali i meksički marijači, sviranje na balafonu (afrički ksilofon), kraljevsko jahanje na jugoistoku Češke, obred sađenja riže u Mibuu, u Japanu, hodočašće u svetište Qoyllorit'i u Peruu...
- Sve skupa sam odlučio podijeliti s javnošću, stoga što ne želim da se ikada ikomu takvo što dogodi, te da to bude prvi i zadnji slučaj jer mislim da ovo nema smisla - zaključuje. Ishod sudskog postupka, koji će danas biti održan u Valpovu, nije htio prejudicirati.


http://www.glas-slavonije.hr/280913/4/Valpovcanin-dobio-prekrsajnu-prijavu-zbog-pjevanja---slavonskog-becarca
hahaha a Valopov je u 2 godine izgubilo 50% stanovništa, naravno žandarima nije palo napamet da sprijeće ilegalni prelazak granice 70 tisuća emigranata to je izvan njihova domena
Čuj, ovih dana imaš sekularne, liberalne i homo inkvizicije. Ono, hebeš granice i te ljude, neće oni nikome ništa napraviti, ali ovaj balavi kad krene s macho sranjima... E to ti je što bi Ameri rekli za  C. Afričku Republiku "threatens to our national security".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Guest 1/10/2015, 21:49

Baba legenda na okršaju pred kamerama Provjerenog!


Povodom prekršajne prijave mladom bećaru iz Valpova zbog stiha koji je uvrijedio mladu policajku pronašli smo bećarušu Katu čiji je urnebesan video skupio 850.000 lajkova.

Od kada je prije nekoliko dana Branimir Čolaković zaradio prekršajnu prijavu zbog stihova 'Mala moja ti u plavoj bluzi, dođi bliže pa mi se naguzi' o slavnom se bećarcu nije prestalo pričati.
Svojevrstan hit na Internetu postala je i Baba legenda, a njezin je video u kojem pjeva bećarce pregledan je preko 850 tisuća puta. 'Nikad me nitko nije nagrdio, ali mene je bilo stid. Došla ja iz svatova i napjevala se i izribala tih bećaraca, al onih, masnih. onda sutradan se mislim jesam li ja to pjevala. A jesam! Muž mi je bio svirač i ja tako naučila, što je tu je , nema povratka', rekla je Kata.

I dok neki preokreću očima ona je mnogima pravi hit. A i kako sama kaže, tzv. bezobrazni bećarci su dio narodne kulture i običaja!
'Zamislite da vi gledajući mene kažete imam kitu najveću na svijetu, sa mnom cure razvaljuju pitu. Ništa nismo sramno rekli, ali mašta radi, pa svi znaju što znači kita', objasnila je etnologinja Ivanka Ivkanec.

Slavonci obožavaju bećarske dvoboje koji su poznati svakome tko je ikad bio u slavonskim svatovima. Jedan od najvećih autoriteta po pitanju ovog glazbenog izričaja, tvrdi - poanta bećarca je baš u sljedećem.


'Otkad znam za sebe pjevam bećarac. To nikada nije bilo kažnjivo, to je jedna posebna forma kojom su Slavonci iskazivali svoje osjećaje i nikome nije padalo na pamet da se zbog toga žali. Ta prijava je pomalo i smiješna, mlada dama očito nije Slavonka i nije iz tog kraja', rekao je prije nekoliko dana u Dnevniku Nove TV - Krunoslav Kićo Slabinac.
I prije 100 godina, ljudi su se baš u bećarcima izražavali onako kako to u svakodnevnom govoru uglavnom nisu, a ima ih za svaku priliku. od svinjokolje - do svatova!
Sve ovo bilo je poznato prilikom registracije u UNESCO-u i upravo su zato svi u čudu da se u 21. stoljeću netko zbog bećarca, i to na folklornoj manifestaciji, odluči podnijeti prekšajnu prijavu! osobito kada se zna da u gotovo svakom spotu estradne zvijezde plešu polugole, i kada su tekstovi puni seksa i dostupni svima.
Provjereno je krenulo u potragu za babom legendom to jest babom Katom iz Pleternice te su je izazvali na dvoboj pred kamerama.
Smiješan isječak možete pogledati ovdje, a cijelu priču večeras u Provjerenom u 22:16!


http://provjereno.dnevnik.hr/clanak/baba-legenda-na-okrsaju-pred-kamerama-provjerenog---410710.html


Last edited by Fénix on 1/10/2015, 21:50; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Guest 1/10/2015, 21:50

Večeras će baba na TV-u hebat mater svima pa neka pošalju njoj prijavu. afro
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca! - Page 2 Empty Re: Bicikl i klupica su male bebe: Valpovčanin dobio prekršajnu prijavu zbog pjevanja - slavonskog bećarca!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum