ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

opiranje

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

opiranje Empty opiranje

Post by debotoijusto 10/6/2017, 09:42

Pavo Barišić dugo se opirao, no premijer Andrej Plenković bio je neumoljiv. Punih osam sati sada već bivši ministar obrazovanja odbacivao jemogućnost da napusti resor.

Nije se predavao ni kada mu je Plenković smireno, no ustrajno objašnjavao zašto je važno da HDZ izbjegne nove parlamentarne izbore i s HNS-om formira većinu u Saboru.

– Premijer se želio na pristojan način rastati s Barišićem. Nije htio ništa lomiti preko koljena niti prema bilo kome biti grub. Okolnosti su bile takve da Barišić nije mogao ostati, s obzirom da je na tome ministarstvu inzistirao HNS. Barišić na to u početku nije htio pristati, no na koncu je ipak morao prihvatiti ovakvo rješenje – kazao nam je izvor iz HDZ-a.

Prvobitan plan nije uključivao nikakvu mogućnost da Barišić ostane u Vladi. Tijekom dramatičnih pregovora u srijedu procurila je informacija da bi on ipak mogao ostati ministar, no ne obrazovanja, nego rada. U vrhu HDZ-a tvrde, pak, da Plenković nije ozbiljno računao na tu mogućnost. Nju je, prema neslužbenim informacijama, prilično rezolutno odbio i sam Barišić, očito se videći jedino na mjestu ministra znanosti i obrazovanja, a ne na nekom drugom, utješno dodijeljenom resoru.


http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/hrvatska/clanak/id/490909/otkrivamo-detalje-zavrsne-drame-u-vladi-barisic-se-punih-8-sati-opirao-svojoj-smjeni-za-plenkovica-ga-veze-prijateljstvo-premijer-je-prvo-pokusao-na-lijep-nacin
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by debotoijusto 10/6/2017, 09:45

opiranje LenhardVfejs1

opiranje 2105947-400x300
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by kic 10/6/2017, 10:02


netko je rekao sinoć u Petom danu, obrazovanje je maternica društva, a činjenica da se HDZ tako lako odrekao tog, je dokaz koliko kratkoročno gledaju..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by debotoijusto 10/6/2017, 10:19

Što s prijedlozima zakona koji su naišli na velike kritike, a popularno su nazvani Lex Boras/Lex Barišić?

O njima je sada pokrenuta javna rasprava. Nadam se da ćemo dobiti puno kritika na te prijedloge kako bismo znali je li zakone uopće moguće popravljati. Naime, ja sam već prije rekla da nema smisla popravljati zakone po dvanaesti put bez da se vidi što se sustavno i bitno s njima želi postići. Mislim da će nakon javne rasprave biti puno materijala da se vidi u kojem ćemo smjeru ići. To će se napraviti bez fige u džepu. Stvarno se nadam da će javna rasprava polučiti kritički osvrt. Mislim da svi ti zakoni trebaju ići na sporedni kolosijek dok se ne vide sve primjedbe. Već sada je jasno da javna rasprava pokazuje da ljudima nije jasno što se određenim mjerama želi postići i kome su one namijenjene. 

Ti prijedlozi su se planirali gurati po nekoj hitnoj proceduri. Na to nećete pristati?

Nikako. Mislim da nema potrebe ići na hitnu proceduru kad je toliko stvari dvojbeno.

Ako vas budu pokušali izigrati, hoćete li dati ostavku?

Da, no ja se nadam podršci i HDZ-a i HNS-a, svih onih kojima je stalo da se reforma provede i djeci osigura obrazovanje za 21. stoljeće. Oni kojima cilj nije to, već ideologija, sigurno neće dati podršku reformama. Ostat ću samo toliko dugo dok ću moći raditi za dobrobit sustava i dok će to biti u skladu s mojim moralnim integritetom. 

kic wrote:
netko je rekao sinoć u Petom danu, obrazovanje je maternica društva, a činjenica da se HDZ tako lako odrekao tog, je dokaz koliko kratkoročno gledaju..

nemaju izbora , potpuno jasno , ne vodis sektor obrazovanja , politicko ministarstvo , ne vodis drzavu
trebali su novi izbori no sad stanje ovakvo , idemo dalje , treba pokusat izvuc nesto dobro iz bordela HR politike
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by marcellus 10/6/2017, 10:27

napustit će plenković banske dvore prije nego što se itko nada

_________________
opiranje 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45981
2014-04-16


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by debotoijusto 10/6/2017, 10:42

marcellus wrote:napustit će plenković banske dvore prije nego što se itko nada

tesko opstane do kraja godine ova koalicija a plenky , vjerujem ,  prezivi bez vecih problema
sve ovisi o preslagivanju u ZG , ako bandic uspije sastavit vlast bez BEZ H- NZH onda plenky samo svijet granica u suprotnom  ( prica se po animafestu da hasan hoce bit procelnik za kulturu u gradu i dolazi od ljudi koji godinama u raznim strukturama grada oko kulture , koliko ima istine ne znam ) bude imao gadnih problema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by aben 10/6/2017, 11:50

Stani,stani, čekoj, obrazovanje je materica društva?
Kakove pizdarije, mili bože :)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by kic 10/6/2017, 12:03

aben wrote:Stani,stani, čekoj, obrazovanje je materica društva?
Kakove pizdarije, mili bože :)
opiranje Gmgost1
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Guest 10/6/2017, 12:17

aben wrote:Stani,stani, čekoj, obrazovanje je materica društva?
Kakove pizdarije, mili bože :)
Bolje maternica nego prostata.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by aben 10/6/2017, 15:16

Pa koliko hiljada naučnika tribo imati da nadglasaju hdzeovu bazu ?


I koliko godin tribo čekati da ih odškolujemo, i, račun, molin:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Regoč 10/6/2017, 16:03

kic wrote:
netko je rekao sinoć u Petom danu, obrazovanje je maternica društva, a činjenica da se HDZ tako lako odrekao tog, je dokaz koliko kratkoročno gledaju..
Marija, a onda je Boris dodal "a što sam u tom slučaju ja?".

_________________
opiranje Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by debotoijusto 11/6/2017, 08:45

SADA već bivši ministar znanosti i obrazovanja Pavo Barišić oprostio se od svojih suradnika patetičnim govorom u kojem se usporedio s grčkim filozofom Sokratom. Nije Barišić iznosio obranu iz Apologije, nego se prikazao kao Sokrat iz puno zanimljivije i dirljivije Platonove knjige “Fedon”, one u kojoj Sokrat objašnjava svoj stav o besmrtnosti duše.

“Ministar je podsjetio i na iskustvo rasprave o njegovu opozivu u Hrvatskome saboru kad je bio izvrgnut neutemeljenoj harangi i prozivkama poput Sokrata koji je u bio optužen za izmišljena djela. To ga je iskustvo podsjetilo da ništa nije stalno i da je sve promjenjivo te je svaki dan u bilo koje vrijeme bio pripravan otići s časne ministarske funkcije. I to iskustvo odlaska i smirenosti ministar prepoznaje u iskustvu Sokrata koji je nepravedno osuđen u tamnici čekao na smrtnu presudu. U vremenu čekanja primao je svoje prijatelje koji su ga nagovarali na bijeg no on na to nije pristao. I umjesto da oni njega tješe on je njih tješio izlažući im pri tome čuveni nauk o besmrtnosti duše”, stoji na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Ministar prepisivač očito je slabo čitao filozofsku literaturu. Prijatelji su Sokrata, puno važnije od tješenja, nagovarali na bijeg kojim bi si spasio život. No, Sokrat je odlučio mirno popiti namijenjenu mu šalicu otrovne kukute i tako prihvatiti presudu za kvarenje mladih i uvođenje novih božanstava. Time je pokazao svoju vjeru u besmrtnost duše. Za razliku od Sokrata Barišić je činio sve da se održi na vlasti i tako produlji svoj politički život koji je trebao završiti kada je otkriveno da je najobičniji plagijator. I u posljednjim trenucima je, navodno, satima odbijao prihvatiti odluku premijera Andreja Plenkovića da mora otići iz fotelje koja mu se toliko svidjela.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by debotoijusto 11/6/2017, 08:48

jel ovo slika posljednje vecere ?

opiranje Barisipress3
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31224
2014-04-12


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Regoč 11/6/2017, 18:33

Barišić se, poput Sokrata, boril za svoja uvjerenja i, poput Sokrata, izgubil.

_________________
opiranje Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by darth_vader 11/6/2017, 23:49

kic wrote:
aben wrote:Stani,stani, čekoj, obrazovanje je materica društva?
Kakove pizdarije, mili bože :)
opiranje Gmgost1

Obavezno cirim u njezin dekotlet dok žena misli da pažljivo slušam Raspudica...
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Riplex 11/6/2017, 23:55

jasambrend wrote:
kic wrote:
aben wrote:Stani,stani, čekoj, obrazovanje je materica društva?
Kakove pizdarije, mili bože :)
opiranje Gmgost1

Obavezno cirim u njezin dekotlet dok žena misli da pažljivo slušam Raspudica...

Ionako ju Raspudić udara. Živi s njom čak. Eto fin trač ko prati 5 dan. Istinit, jer sam ih bidio sa svoja 4 oka.

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by darth_vader 11/6/2017, 23:58

Ubio si mi mokre snove sad... :_|
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19734
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Riplex 12/6/2017, 00:04

Javna tajna u tom krugu i Zg. Imam relativno česte susrete s Ninom i Lucicem. A da te utješ, ovako kad sidiš pored nje i nije nešto...mala, pomalo i zdepasta, sve u svemu meh, bez reflektora i profi šminke

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by kic 12/6/2017, 00:14


čuj živi s njom?
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Riplex 12/6/2017, 07:43

kic wrote:
čuj živi s njom?
Da u njenom stanu. Samo ne znam ko je koga napuco, on ženu ili obratno...

_________________
Novinari crvi
Riplex
Riplex

Posts : 1845
2015-07-27


Back to top Go down

opiranje Empty Re: opiranje

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum