ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bh kulturna baština

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by vuksadinare 20/3/2017, 12:51

..ako misle da ce im rusi ili ameri ili netko treci vojno omoguciti da se odcijepe neka zaborave...kao prvo rus itekako zna da ce muslic iz bosne biti daleko motiviraniji od njega jer on je tisucama kilometara daleko do svoje domovine..a da ce imat neke koristi vojno od srba i nece..prvi na rijecima a kad pocnu padat glave prvi u bjezanju...sto se tice hrvata...tu ocekivat od kakvog stranaca pa i rusa pomoc ej malo teza fantazija...

vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Guest 20/3/2017, 12:59

vuksadinare wrote:..ako misle da ce im rusi ili ameri ili netko treci vojno omoguciti da se odcijepe neka zaborave...kao prvo rus itekako zna da ce muslic iz bosne biti daleko motiviraniji od njega jer on je tisucama kilometara daleko do svoje domovine..a da ce imat neke koristi vojno od srba i nece..prvi na rijecima a kad pocnu padat glave prvi u bjezanju...sto se tice hrvata...tu ocekivat od kakvog stranaca pa i rusa pomoc ej malo teza fantazija...

točno to. 

pa evo Rusi su se godinu ipo dana mučili sa 10 000 muslimana u Alepu koji su branili taj grad, doslovno u okruženju, a ovi ih tukli napalm bombama, artiljerijom, i tek nakon skoro godinu ipo dana osvojili grad, sa naglaskom da je sve jedno 50% boraca izašlo živo iz grada


kamo li da će na bosanske muslimane, koji su daleko najmotiviraniji ... turci , iranci, arapi bi im poslali najmodernije oružje(turci i iranci sami proizvode od igle do lokomotive, ne trebaju dozvolu od amera više), 

krenu li bosanski muslimani, nastala bi bežanija , protjerali bi i Hrvate i Srbe zajedno bez problema
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by vuksadinare 20/3/2017, 13:06

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:..ako misle da ce im rusi ili ameri ili netko treci vojno omoguciti da se odcijepe neka zaborave...kao prvo rus itekako zna da ce muslic iz bosne biti daleko motiviraniji od njega jer on je tisucama kilometara daleko do svoje domovine..a da ce imat neke koristi vojno od srba i nece..prvi na rijecima a kad pocnu padat glave prvi u bjezanju...sto se tice hrvata...tu ocekivat od kakvog stranaca pa i rusa pomoc ej malo teza fantazija...

točno to. 

pa evo Rusi su se godinu ipo dana mučili sa 10 000 muslimana u Alepu koji su branili taj grad, doslovno u okruženju, a ovi ih tukli napalm bombama, artiljerijom, i tek nakon skoro godinu ipo dana osvojili grad, sa naglaskom da je sve jedno 50% boraca izašlo živo iz grada


kamo li da će na bosanske muslimane, koji su daleko najmotiviraniji ... turci , iranci, arapi bi im poslali najmodernije oružje(turci i iranci sami proizvode od igle do lokomotive, ne trebaju dozvolu od amera više), 

krenu li bosanski muslimani, nastala bi bežanija , protjerali bi i Hrvate i Srbe zajedno bez problema
...gledaj rus je dosao u domicilnu drzavu bosnjaka...dakel nije to krim ili ingušetija ili isl..gdje za koji se borilo 90% onih koji nisu sirijci...to zna i rus..on bi bio okupator u bh-a da stupi na tlo i takav bi bio tretiran a to znaci borba do posljednjeg a siguran sam da rus nije lud ginuti u bosanskim gudurama koje nisu njegove a pitanje je koliko bi mu u tom trenutku srbin bio brat..kad se napune gace...ne kazem da ne bi bilo ruskih avanturista ili dragovolajca..ali to bi bio mala brojka i nedovoljna...i kao sto neko rece..'đaba tehnika ako nisi borac'....hrvat bi vjerojatno pruzio neki jaci otpor...jer eto takvi smo...ako odlazim bar ne odem spustenih gaca....i to bi bilo sve....za nesto vise tesko..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 13:08

Eroo wrote:bh kulturna baština - Page 2 14642158_10154451650501885_5650587929493310953_nKalesija Online
Između dva stećka napravio kokošinjac (ćumez)

bh kulturna baština - Page 2 17353252_10154914096031885_1754104596339752047_n
Dobro aj bar nije poljski wc.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Guest 20/3/2017, 13:10

vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:..ako misle da ce im rusi ili ameri ili netko treci vojno omoguciti da se odcijepe neka zaborave...kao prvo rus itekako zna da ce muslic iz bosne biti daleko motiviraniji od njega jer on je tisucama kilometara daleko do svoje domovine..a da ce imat neke koristi vojno od srba i nece..prvi na rijecima a kad pocnu padat glave prvi u bjezanju...sto se tice hrvata...tu ocekivat od kakvog stranaca pa i rusa pomoc ej malo teza fantazija...

točno to. 

pa evo Rusi su se godinu ipo dana mučili sa 10 000 muslimana u Alepu koji su branili taj grad, doslovno u okruženju, a ovi ih tukli napalm bombama, artiljerijom, i tek nakon skoro godinu ipo dana osvojili grad, sa naglaskom da je sve jedno 50% boraca izašlo živo iz grada


kamo li da će na bosanske muslimane, koji su daleko najmotiviraniji ... turci , iranci, arapi bi im poslali najmodernije oružje(turci i iranci sami proizvode od igle do lokomotive, ne trebaju dozvolu od amera više), 

krenu li bosanski muslimani, nastala bi bežanija , protjerali bi i Hrvate i Srbe zajedno bez problema
...gledaj rus je dosao u domicilnu drzavu bosnjaka...dakel nije to krim ili ingušetija ili isl..gdje za koji se borilo 90% onih koji nisu sirijci...to zna i rus..on bi bio okupator u bh-a da stupi na tlo i takav bi bio tretiran a to znaci borba do posljednjeg a siguran sam da rus nije lud ginuti u bosanskim gudurama koje nisu njegove a pitanje je koliko bi mu u tom trenutku srbin bio brat..kad se napune gace...ne kazem da ne bi bilo ruskih avanturista ili dragovolajca..ali to bi bio mala brojka i nedovoljna...i kao sto neko rece..'đaba tehnika ako nisi borac'....hrvat bi vjerojatno pruzio neki jaci otpor...jer eto takvi smo...ako odlazim bar ne odem spustenih gaca....i to bi bilo sve....za nesto vise tesko..
Da zato je bolje da BiH stoji ovakva kakva je. 

Treba je ugurati u EU, i adio. 

Ioako mi opet nisu jasni BiH Hrvati sa cjepanjem države, ne znam  možda nisu svjesni, da dodju pod kontrolu ZGa, ovi iz ZGa bi iz Poreze poslali inspektore(koji su uglavnom bosanci) koji bi ove Bosance u Hercegovini opljačkali do gole kože.. u Hercegovini nakon 2godine , kada bi se spojili sa Zagrebom , nebi ostao niti trećina pogona, trgovina, hotela.. sve bi bilo zatvoreno i zapečaćeno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by vuksadinare 20/3/2017, 13:11

....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Guest 20/3/2017, 13:16

vuksadinare wrote:....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
sa time pitanje je tko bi išao u RH u BiH.

Od dobrovoljaca, našlo bi se nešto sitno, par stotina.. čak i ova profesionalna vojska, ja iman par frendova koji su tamo.. kaže mi jedna cura koja radi u profi vojski, da je naša profi vojska ajme.. ti moji poznanici su propali u realnom životu, ali su riješili vezu da postanu profi vojnici.. znam neki asevi su non stop na bolovanju, jer tlaka je putovati split-knin svaki dan.. kaže mi ta cura, i jedan lik, da dobiju neku skriptu od 10ak stranica koju trebaju pročitati , da je jednostavno, da normalna osoba pročita jedanput i uhvati bit, da ima ekipe da doslovno kurca nekuže i ne mogu ništa upamtit :D a ta cura mi govori, da su još ženske najbolje(možda ona tako govori) , naravno nisu fizički jake kao muški, ali da bolje polažu testove i bolje usvajaju nova znanja glede oružja, i da su puno motiviranije, da ovi muški momci od 25-30 da su po njoj većinom glupi samo gledaju plaću, i lijeni i da sutra izbije rat da bi većina utekla iz vojske... tako što su mi dvije osobe pričale i što znam i sam par ljudi :D 


RH bi da izbije rat, morala skoro pa 91 , iz početka graditi vojsku.. sa time ako je tada RH mogla mobilizirati 250 000ljudi, sada teško bi uspjeli 30 000, jer ono .. mladi se iseljavaju, motivacija je nula bodova, čak i profi vojska u dosta segmenata pari zakurac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 13:25

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
sa time pitanje je tko bi išao u RH u BiH.
Pa ok Dalmacija se nemože branit dole nego gore al to je i onako hr prostor tako da ....no izvan te zone nebi nitko tako da ono i da pocme nešto tamo opet nebi ulazili na njihovo bilo da je rijec o muslimanima il Srbima.....u prevodu samo bi se držala obrana i to je sve.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by vuksadinare 20/3/2017, 13:27

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
sa time pitanje je tko bi išao u RH u BiH.

Od dobrovoljaca, našlo bi se nešto sitno, par stotina.. čak i ova profesionalna vojska, ja iman par frendova koji su tamo.. kaže mi jedna cura koja radi u profi vojski, da je naša profi vojska ajme.. ti moji poznanici su propali u realnom životu, ali su riješili vezu da postanu profi vojnici.. znam neki asevi su non stop na bolovanju, jer tlaka je putovati split-knin svaki dan.. kaže mi ta cura, i jedan lik, da dobiju neku skriptu od 10ak stranica koju trebaju pročitati , da je jednostavno, da normalna osoba pročita jedanput i uhvati bit, da ima ekipe da doslovno kurca nekuže i ne mogu ništa upamtit :D a ta cura mi govori, da su još ženske najbolje(možda ona tako govori) , naravno nisu fizički jake kao muški, ali da bolje polažu testove i bolje usvajaju nova znanja glede oružja, i da su puno motiviranije, da ovi muški momci od 25-30 da su po njoj većinom glupi samo gledaju plaću, i lijeni i da sutra izbije rat da bi većina utekla iz vojske... tako što su mi dvije osobe pričale i što znam i sam par ljudi :D 


RH bi da izbije rat, morala skoro pa 91 , iz početka graditi vojsku.. sa time ako je tada RH mogla mobilizirati 250 000ljudi, sada teško bi uspjeli 30 000, jer ono .. mladi se iseljavaju, motivacija je nula bodova, čak i profi vojska u dosta segmenata pari zakurac
..pa zato sto hrvata kao vojnika moras stalno drzati u momentumu onda je on pravi vojnik...no otom potom....zato treba napraviti sistematizaciju a najvise u voljnom momentu...dakle primat one koji su doista napaljeni biti vojnici..a to se da lako prepoznat...meni je rođak bio ratovao u bh-a '95 u operacijama maestral,ljeto '95...i sipricao mi nesto sto se zbilo..greskom se sukobili armiji bh-a i hv..tj jedna satnija 7 gardijske brigade pume..kod drvara...muslici mislili da se na brdu nalaze jos srbi jer je hv uspjela se probiti na vrh i prije zadanog roka..u biti na vrhu se naslo 106 pripadnika 'puma'...bog te mazo kad pocelo pucati po njima...sa svih strana iz sume...oni mislili srbi se regrupirali i zele vratit polozaj..ovi nasi kako tako uspjeli se pribrati i uzvratiti..ali i ovi dalje pucaju na nih sa svih strana...kad..iz sume zacuju..'tekbir'...a ono citava suma odzvanja 'alahu ekbar'...jezivo..prica on..gore nego da se srusi salva od stotuine granata...ovi nasi vicu ne pucajte mi smo HV..ali jbg ovi ne cuju...od pucnjave i urlikanja..sto ces..veli rođak..'udrimo bolej nego da izginemo sutra cemo se miriti ko ziv bude'..i bogami nasi raspalili..ali muje napadaju u valovima..padaju mnogi od njih ali navaljuju..dok najednom nisu prestali...i vice..'jeboga nismo zanli da ste vi hv'..a sto se desilo..naisao auto sa dudakovicem i nekim nasim casnicima...a ovi potrcali dudakovicu rec kqako se srbi gore drze ko ludi....a dudakovic njima..'ja budala ono gore su hrvatski vojnici mi vam dosli rec da slucajno ne napadnete..koji srbi volovi...oni bi vec zbrisali nakon prvog napada..niste to mogli zakljuciti'...ziva istina..pricao mu muslic koji se dosao ispricavati...sto ej dudakovic rekao.. :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Guest 20/3/2017, 13:38

vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
sa time pitanje je tko bi išao u RH u BiH.

Od dobrovoljaca, našlo bi se nešto sitno, par stotina.. čak i ova profesionalna vojska, ja iman par frendova koji su tamo.. kaže mi jedna cura koja radi u profi vojski, da je naša profi vojska ajme.. ti moji poznanici su propali u realnom životu, ali su riješili vezu da postanu profi vojnici.. znam neki asevi su non stop na bolovanju, jer tlaka je putovati split-knin svaki dan.. kaže mi ta cura, i jedan lik, da dobiju neku skriptu od 10ak stranica koju trebaju pročitati , da je jednostavno, da normalna osoba pročita jedanput i uhvati bit, da ima ekipe da doslovno kurca nekuže i ne mogu ništa upamtit :D a ta cura mi govori, da su još ženske najbolje(možda ona tako govori) , naravno nisu fizički jake kao muški, ali da bolje polažu testove i bolje usvajaju nova znanja glede oružja, i da su puno motiviranije, da ovi muški momci od 25-30 da su po njoj većinom glupi samo gledaju plaću, i lijeni i da sutra izbije rat da bi većina utekla iz vojske... tako što su mi dvije osobe pričale i što znam i sam par ljudi :D 


RH bi da izbije rat, morala skoro pa 91 , iz početka graditi vojsku.. sa time ako je tada RH mogla mobilizirati 250 000ljudi, sada teško bi uspjeli 30 000, jer ono .. mladi se iseljavaju, motivacija je nula bodova, čak i profi vojska u dosta segmenata pari zakurac
..pa zato sto hrvata kao vojnika moras stalno drzati u momentumu onda je on pravi vojnik...no otom potom....zato treba napraviti sistematizaciju a najvise u voljnom momentu...dakle primat one koji su doista napaljeni biti vojnici..a to se da lako prepoznat...meni je rođak bio ratovao u bh-a '95 u operacijama maestral,ljeto '95...i sipricao mi nesto sto se zbilo..greskom se sukobili armiji bh-a i hv..tj jedna satnija 7 gardijske brigade pume..kod drvara...muslici mislili da se na brdu nalaze jos srbi jer je hv uspjela se probiti na vrh i prije zadanog roka..u biti na vrhu se naslo 106 pripadnika 'puma'...bog te mazo kad pocelo pucati po njima...sa svih strana iz sume...oni mislili srbi se regrupirali i zele vratit polozaj..ovi nasi kako tako uspjeli se pribrati i uzvratiti..ali i ovi dalje pucaju na nih sa svih strana...kad..iz sume zacuju..'tekbir'...a ono citava suma odzvanja 'alahu ekbar'...jezivo..prica on..gore nego da se srusi salva od stotuine granata...ovi nasi vicu ne pucajte mi smo HV..ali jbg ovi ne cuju...od pucnjave i urlikanja..sto ces..veli rođak..'udrimo bolej nego da izginemo sutra cemo se miriti ko ziv bude'..i bogami nasi raspalili..ali muje napadaju u valovima..padaju mnogi od njih ali navaljuju..dok najednom nisu prestali...i vice..'jeboga nismo zanli da ste vi hv'..a sto se desilo..naisao auto sa dudakovicem i nekim nasim casnicima...a ovi potrcali dudakovicu rec kqako se srbi gore drze ko ludi....a dudakovic njima..'ja budala ono gore su hrvatski vojnici mi vam dosli rec da slucajno ne napadnete..koji srbi volovi...oni bi vec zbrisali nakon prvog napada..niste to mogli zakljuciti'...ziva istina..pricao mu muslic koji se dosao ispricavati...sto ej dudakovic rekao.. :)
zanimljive su mi tvoje priče , mogao si neku knjigu napisati , bio bih prvi kupac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 13:40

Da dođe do rata tamo Hr mora obranit ovu dinarsku zonu jer je zaleđe Dalmacije al taj prostor Srbima nije ni zanimljiv ....s druge strane gore u ovoj nizinskoj i brežuljkastoj Bosni je puno više ljudi dakle tu dolazi među stvarnim trzavicama.

bh kulturna baština - Page 2 BiH_population_density_map_2013_by_municipalities
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by vuksadinare 20/3/2017, 13:47

Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:
Pinochet wrote:
vuksadinare wrote:....drugo srbija je u daleko nepovoljnijoj situaciji od hrvatske da ide pomagat vojno srbe u srpskoj..u slucaju rata u bh-a..aktivira se po dominu efektu sanđak,kosovo,presevo...musliman za muslimana...hrvatska nema takvih problema osim srbije..koja moze uci u rat sa hrvatskom ali onda su definitivno izgubljeni zbog vise frontova...dakle hrvatska...ima veci kapacitet vojno pomoci hrvatima u bh-a nego srbija srbima u bh-a zbog kriznih zarista u svom dvoristu..koji bi se sigurno aktivirale u slucaju rata u bh-a...
sa time pitanje je tko bi išao u RH u BiH.

Od dobrovoljaca, našlo bi se nešto sitno, par stotina.. čak i ova profesionalna vojska, ja iman par frendova koji su tamo.. kaže mi jedna cura koja radi u profi vojski, da je naša profi vojska ajme.. ti moji poznanici su propali u realnom životu, ali su riješili vezu da postanu profi vojnici.. znam neki asevi su non stop na bolovanju, jer tlaka je putovati split-knin svaki dan.. kaže mi ta cura, i jedan lik, da dobiju neku skriptu od 10ak stranica koju trebaju pročitati , da je jednostavno, da normalna osoba pročita jedanput i uhvati bit, da ima ekipe da doslovno kurca nekuže i ne mogu ništa upamtit :D a ta cura mi govori, da su još ženske najbolje(možda ona tako govori) , naravno nisu fizički jake kao muški, ali da bolje polažu testove i bolje usvajaju nova znanja glede oružja, i da su puno motiviranije, da ovi muški momci od 25-30 da su po njoj većinom glupi samo gledaju plaću, i lijeni i da sutra izbije rat da bi većina utekla iz vojske... tako što su mi dvije osobe pričale i što znam i sam par ljudi :D 


RH bi da izbije rat, morala skoro pa 91 , iz početka graditi vojsku.. sa time ako je tada RH mogla mobilizirati 250 000ljudi, sada teško bi uspjeli 30 000, jer ono .. mladi se iseljavaju, motivacija je nula bodova, čak i profi vojska u dosta segmenata pari zakurac
..pa zato sto hrvata kao vojnika moras stalno drzati u momentumu onda je on pravi vojnik...no otom potom....zato treba napraviti sistematizaciju a najvise u voljnom momentu...dakle primat one koji su doista napaljeni biti vojnici..a to se da lako prepoznat...meni je rođak bio ratovao u bh-a '95 u operacijama maestral,ljeto '95...i sipricao mi nesto sto se zbilo..greskom se sukobili armiji bh-a i hv..tj jedna satnija 7 gardijske brigade pume..kod drvara...muslici mislili da se na brdu nalaze jos srbi jer je hv uspjela se probiti na vrh i prije zadanog roka..u biti na vrhu se naslo 106 pripadnika 'puma'...bog te mazo kad pocelo pucati po njima...sa svih strana iz sume...oni mislili srbi se regrupirali i zele vratit polozaj..ovi nasi kako tako uspjeli se pribrati i uzvratiti..ali i ovi dalje pucaju na nih sa svih strana...kad..iz sume zacuju..'tekbir'...a ono citava suma odzvanja 'alahu ekbar'...jezivo..prica on..gore nego da se srusi salva od stotuine granata...ovi nasi vicu ne pucajte mi smo HV..ali jbg ovi ne cuju...od pucnjave i urlikanja..sto ces..veli rođak..'udrimo bolej nego da izginemo sutra cemo se miriti ko ziv bude'..i bogami nasi raspalili..ali muje napadaju u valovima..padaju mnogi od njih ali navaljuju..dok najednom nisu prestali...i vice..'jeboga nismo zanli da ste vi hv'..a sto se desilo..naisao auto sa dudakovicem i nekim nasim casnicima...a ovi potrcali dudakovicu rec kqako se srbi gore drze ko ludi....a dudakovic njima..'ja budala ono gore su hrvatski vojnici mi vam dosli rec da slucajno ne napadnete..koji srbi volovi...oni bi vec zbrisali nakon prvog napada..niste to mogli zakljuciti'...ziva istina..pricao mu muslic koji se dosao ispricavati...sto ej dudakovic rekao.. :)
zanimljive su mi tvoje priče , mogao si neku knjigu napisati , bio bih prvi kupac
ma to rođak pricao..on bio u 7 gardijskoj brigadi od 1994..prije bio u 1 gardijskoj brigadi..pa se 1992 skinuo..da bi se 1994 opet aktivirao ali u pumama...koje su formirane 1993....kaze ludnica...nisu ni znali ni oni da srbi kontroliraju taj vrh ponad drvara...jer su srbi toliko bili u raspadu..da je njih 106 odnosno njegova satnija bila kilometrima dalje od veceg dijela hv-a...kaze on..'samo ides..tu i tamo srbi zapucaju...ti otvoris vatru..oni vise ne uzvracaju..malo sacekas odes u izviđanje vise njih nema u tom selu ili na polozaju...jednostavno pobjegli..bilo ej ostavljenih tenkova,transportera,minobacaca...jednostavno ovi iz puma su to morali ostaviti ovima iza da to pokupe...oni na svom pravcui prema drvaru nisu imali problema..dok je 126 pukovnija iz sinja...dio omiske brigade i hvo imali jaci otpor na pravcu kojim su oni napredovali a to je bilo iz pravca glamoca dok je dio 7 gardijske brigade i dio 4 gardijske brigade napredovali iz smjera grahova prema drvaru...i tu vecih problema nije bilo...ovi su napustili cak i taj vrh..pa su pripadnici puma usli nesto ranije od dogovorenog sa dijelovima armije bh-a...iz smjera bos.petrovca...pa je doslo do kurslusa..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99843
2015-09-08


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 13:51

Glupo rezonirate ....jucer je bila tema o Le Penn ...idem nešto reci al vidim nitko nekuži ...ajd sad cu ...Hr u EU i NATO ...Korzika legija stranaca ...transportni avioni ....obrana hr luka ....500 legionara ...prošetaju malo gore ....dinarska zona ...ubiju Boga u svakome tko pokuša upast tu i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Regoč 20/3/2017, 13:52

bh kulturna baština - Page 2 Bih_po10
Sjeverno i zapadno od crvene crte Hrvatskoj, ostalo Bošnjakistancima.

_________________
bh kulturna baština - Page 2 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 14:16

Merkel je sad kupika šest super herculesa , francuzi su cetri i još ce dva ...Korzika ,,,,100 legionara u avion ...dinarska zona ...pici gori ....tko god uđe dobije komarca u celenku.

bh kulturna baština - Page 2 Maxresdefault
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 14:23

Meni je susid , dvi godine je stariji od mene ...lik je legija stranaca , sad radi kao privatnik , zaštitar ...oni ti imaju vojnu bazu na Korzici ....stalno im je tamo netko ....imaš transportni avion ...samo ih ukrcaš i u Zemunik ...pošalješ gore , obrana eu granica bla bla bla ....ona zona Drvar i to , nenaseljeno , nezanimljivo al ako tko pokuša tu uc samo snajperi prorade.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 14:34

Uglavnom nece se oni tamo u BiH zaratit , njima je pun kuraz rata .....problem su wehabdije u kombinaciji s imigrantima koji su opet uglavnom Arapi i ta ekipa ...onda može doci do porasta tenzija a onda vec raste potencijal i za puškaranje u BiH.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Eroo 20/3/2017, 14:35

Svi su u Siriji i Iraku motivirani. Čak i Rusi. Svatko na svoj način i iz svojih razloga.
Pobjedničko je motivacija plus tehnika...Samo motivacija-jok.

_________________
Nulla rosa sine spina
Eroo
Eroo

Posts : 78064
2016-07-22


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by RayMabus 20/3/2017, 14:46

Uglanom Hr bi trebala nabavit il napravit jedan malo veci brod za Mediteran i pridružit se skupini eu mornarica ....Francuzi i to ....ruka ruku miluje ....baza im je na Korzici ....tu smo ...kad nama nešta zatriba i oni su tu ....i to ti je to.




Pametna obrana.
RayMabus
RayMabus

Posts : 181999
2014-04-11


Back to top Go down

bh kulturna baština - Page 2 Empty Re: bh kulturna baština

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum