ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KBC Split ostao bez najboljeg traumatologa: Rađe ću kopati po kontejnerima nego u ovom sudjelovati

Go down

KBC Split ostao bez najboljeg traumatologa: Rađe ću kopati po kontejnerima nego u ovom sudjelovati Empty KBC Split ostao bez najboljeg traumatologa: Rađe ću kopati po kontejnerima nego u ovom sudjelovati

Post by debotoijusto 4/3/2017, 09:15

DR. VLADIMIR BOSCHI, vrhunski traumatolog i spinalni kirurg dao je prije dva dana otkaz u splitskoj bolnici. Gubitak stručnjaka takvog kalibra grubi je šok za splitsko zdravstvo. Dr. Boschi bio je tek jedan od dva kirurga koji je u Splitu radio operacije lomova kralježnice. Odlazak dr. Boschija predstavlja značajan pad u standardu zdravstvene zaštite koju pruža splitski KBC. Dr. Boschi je uz to i jedini profesor u Zavodu za traumatologiju i ortopediju.

"Nered na Odjelu za traumatologiju. Ne bih o tome previše. Zasad se time bave bolničke institucije. Morao sam otići. Situacija je takva da je nemoguće raditi. Ugrožena je i sigurnost pacijenata. Postavio sam čitav niz pitanja Upravi. Oni su se oglušili. Tražio sam odgovore, a dobio prijetnje. Ja ne želim raditi u takvim uvjetima. Svega tu ima, nezakonja, malverzacija i krivotvorenja dokumentacije. Pacijenti dobijaju otpusna pisma kao da su ležali na Zavodu, a ležali su na Kirurgiji", kaže dr. Boschi.

"Postavljaju se nekomptentni ljudi po ključu koji ja ne razumijem. Oni mi kažu da je to pro forma. Ali pro forma nije položaj i njihova plaća", kazao nam je dr. Boschi.

U splitskom KBC-u je inače u posljednje vrijeme nastao pravi egzodus liječnika koji su nove radne sredine pronašli u inozemstvu i Zagrebu. Pitali smo dr. Boschija ima li nekakvu soluciju za nastavak karijere.

"Nemam trenutno, ali ću rađe kopati po kontejnerima, nego i dalje sudjelovati u ovome", bio je vrlo rezolutan.

Pitali smo Upravu splitskog KBC-a, što oni kažu na odlazak dr. Boschija. Ravnatelj dr. Ivo Jurić bio je zauzet obavezama pa je stav bolnice iznio zamjenik dr. Julije Meštrović.

"Primjedbe dr. Boschija su poslane našoj pravnoj službi i šefovima ustrojstvenih jedinica. To je procedura po kojoj moramo raditi. Stvar se obrađuje. Nastojali smo to riješiti na jedan civilizirani uljuđeni način", kazao nam je dr. Meštrović.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kbc-split-ostao-bez-najboljeg-traumatologa-radje-cu-kopati-po-kontejnerima-nego-u-ovom-sudjelovati/954311.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

KBC Split ostao bez najboljeg traumatologa: Rađe ću kopati po kontejnerima nego u ovom sudjelovati Empty Re: KBC Split ostao bez najboljeg traumatologa: Rađe ću kopati po kontejnerima nego u ovom sudjelovati

Post by debotoijusto 4/3/2017, 09:18

don frane preuzme ovaj posao naoruzan krunicom
ako barisic nema vise rodbine nezaposlene
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum