ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo

Go down

Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo Empty Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo

Post by Guest Thu 9 Feb - 11:47

BEZRAZLOŽNA HISTERIJA ILI ONI ZNAJU NEŠTO ŠTO MI NE ZNAMO Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo, većina bježi na Novi Zeland

Egzodus

Samo u prvom tjednu od Trumpova dolaska na vlast 13.400 Amerikanaca prijavilo se za državljanstvo na Novom Zelandu, što je 17 puta više nego inače, a samo u prvih deset mjeseci prošle godine stranci su tamo kupili oko 3500 četvornih kilometara zemlje, što je četiri puta više nego 2010. godine, prenosi Business Insider.
...
Vlasnik Facebooka Mark Zuckerberg, četvrti najbogatiji čovjek na planetu, procijenjen na 55 milijardi dolara, rekao je da bismo umjesto zidova trebali graditi mostove. Samo što je on sam napravio isto što i Trump. Naime, nakon što je prije dvije godine, slijedeći trend u Silicijskoj dolini, i sam za 100 milijuna dolara kupio golemo zemljište na havajskom otoku Kauai, oko njega je nedavno podigao - zid.

Izgradio zid

Zuckerberg je sa suprugom, naime, kupio tri četvorna kilometra obalnog područja, a onda oko njega podigao zid visok 1,8 metara kako bi sačuvao svoju privatnost. Učinio je to nakon što je podnio sudske tužbe protiv stotinjak lokalnih stanovnika, nasljednika zemlje koju je kupio, a koji se mogu pozvati na feudalne zakone iz 1850. godine i zatražiti tu zemlju natrag. Sukob se brzo zakuhao, a Zuckerberg je od omiljenog postao susjed iz pakla. Lokalno stanovništvo počelo je organizirati prosvjede protiv vlasnika Facebooka, nakon čega je on odlučio povući sve tužbe.

“Pogriješili smo”, objavio je na Facebooku te se odlučio privatno sastati s lokalcima i najvjerojatnije ih dodatno isplatiti.

Jer, ako svijet doista ode kvragu, čega se najveći umovi Silicijske doline boje, najvažnije je kako se slažeš sa susjedima.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/bezrazlozna-histerija-ili-oni-znaju-nesto-sto-mi-ne-znamo-americki-milijarderi-masovno-kupuju-strano-drzavljanstvo-vecina-bjezi-na-novi-zeland/5597323/
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo Empty Re: Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo

Post by crvenkasti Thu 9 Feb - 11:55

Ja taman naučio koristit facebook, otvorio nalog, i sad će sve otić u kurac.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29501
2014-04-17


Back to top Go down

Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo Empty Re: Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo

Post by kic Thu 9 Feb - 11:58


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48056
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo Empty Re: Američki milijarderi masovno kupuju strano državljanstvo

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum