ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by Guest 24/1/2017, 18:44

Pinochet wrote:
pismejker wrote:
metilda wrote:
pismejker wrote:Nisi u pravu.Senzonski poslovi nisu vise interesantni,otkad gradjani RH imaju neograniceno pravo po pitanju trazenja posla,a sezonski su najtezi i najslabije placeni.Malo ih to radi,ali jako malo.Dakle,Met,
U nista..

jako se varaš, živim u Dalmaciji a imam saznanja iz cijelog primorja .. sezonaca je sve više, dobro su plaćeni, osigurana im je hrana i smještaj a znam što mi moj savjetnik sa zavoda kaže kad se zakasnim prijaviti .. tako da.. jedno je čitati yuportale a drugo imati neposredno iskustvo..
Pa nemoj citati Juportale.Za razliku od tebe,koja gutas stivo iz Zavoda,ja sam doista vani i znam kako i sto se dogadja,znam da iz slavonije odlaze masovno puni bussevi,cak i sad u zimu,a sada sezonski posli miruju
Sto znaci dobro placeni?1200 Ojra plus barake sa 10 njih u sobi,i hrana na veliko kuhana.Da,tako jer su ta podrucja izvana gradova,i nema logike da se svaki dan vozaju tamo vamo..posloze ih kao sardine u kontejnerska naselja uz zemlju,ili vec postojece objekte prilagodjene masovnom smjestaju.
Radi se od 07-19 i subotom,sat krace.Eto,tako meni rekle neke zenskinje,koje rade na plantazi jabukova.
većina sezonskih poslova u turizmu je dno.. 

plaće su između 3000-4000kn, radi se 10h dnevno, 6 dana u tjednu.. pogotovo sada kada je Marić digao PDV u turizmu, biti će još veći pritisak na kapitaliste , itd, ... ništa Marić diže poreze - šibaj u Njemačku
Ma Met je mislila na sezonce koji idu brati jabuke,spargle,ovo i ono.Crnacki rad od jutra do navecer,spavanje u kontejnerima ili velikim pratecim gospodarskim objektima,1 tus na njih 30.Tamo uglavnom sibaju bosanci i bosanke,Hrvati vise nece jer im se pruzaju druge mogucnosti,bolje placene i ljudski uvjeti osigurani.

Guest
Guest


Back to top Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by crvenkasti 24/1/2017, 19:48

Bio je rat, i tada je bilo opravdano puno srati, jer to je Srbima smrdilo i bježali su. Poslije smo srali jer smo se bojali da se ne vrate. Nitko od Srba nije lud da se vraća tamo gdje ovoliko smrdi.

Ostalo nam je iz vremena kad smo stvarali temelje Hrvatske da svi puno seremo. To je tako, navikli smo i ne smeta nam puno. Smrdi, ali neka, naše je.

Zapravo, pravim Hrvatima koji vole svoju zemlju to i ne smije smrditi, a pogotovo ne toliko da bi napustili Hrvatsku.

Uvjeren sam da svi ti koji su otišli nisu domoljubi i nisu disali za Hrvatsku. Vjerojatno su ti koji odlaze Srbi, ili nekakvi poluSrbi, komunisti, tako nešto.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 29500
2014-04-17


Back to top Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by aben 24/1/2017, 19:51

Leviathan2 wrote:
aben wrote:
Leviathan2 wrote:
tebi je problem sto ti jos jebeno zivis u ideoloskim i neznam kakovim okvirima, hrvatsku unistavaju jednako i sdp i hdz i most i orah i sds hss te da ne nabrajam dalje bratiju,

kuga i kolera se natječu ki će prije ubiti organizam, a ljudi se svrstavaju u tabore i navijaju svaki za svoju bolest  :tu
kako je kod tebe, jel uspjesno eskiviras ove drzavne pijavice
jer siris ideju anarhije
ne trebas javno propagirat, samo natuknice ponekad, ko shvati shvatice
moli sun jo igroč, ali 
turistička djelatnost mi imo klikonsku tehnologiju- full cloak, 
firma je registrirana, ali 0 zaposlenih, 0 dobiti
i uvik gljedun drugima ponuditi da ću platiti puni iznos ali ako more bez računa.

siva i sve njene nijanse, moja nojdraža boja:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35478
2014-04-16


Back to top Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by Guest 24/1/2017, 19:57

sitting_bull wrote:
Noor wrote:
sitting_bull wrote:pukla gajba.

karlovačkog.

crnog.

što si sve sam slistio? affraid
gospodična, čovjek nije otok...
mladi gospon, točno, nije....može se gajbu razbiti i u društvu ...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by Leviathan2 24/1/2017, 19:59

dobra ta klingonska tehnologija, al nije losa ni romulanska za skrivanje koju ja rabim
i naravno, otkud casnim ljudima treba racun sa svim onim nepotrebnim dodacima

_________________
U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi - Page 5 Empty Re: U godinu dana s tržišta rada nestalo 60.000 ljudi

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum