ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by jastreb 21/11/2016, 13:24

Nema linka,ali sad je o tome razgovor na HRT 4.

Mislim da bi taj dan trebalo proglasiti državnim praznikom umjesto jednog od onih bezveznih dana državnosti i neovisnosti za koje masa Hrvata i ne zna da su i koji su praznici.

Osim toga više je Vukovar pridonio nezavisnosti nego sve saborske deklaracije i ukazi.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by kaya 21/11/2016, 13:45

jastreb wrote:Nema linka,ali sad je o tome razgovor na HRT 4.

Mislim da bi taj dan trebalo proglasiti državnim praznikom umjesto jednog od onih bezveznih dana državnosti i neovisnosti za koje masa Hrvata i ne zna da su i koji su praznici.

Osim toga više je Vukovar pridonio nezavisnosti nego sve saborske deklaracije i ukazi.
dobra ideja.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by catabbath 21/11/2016, 15:41

jastreb wrote:Nema linka,ali sad je o tome razgovor na HRT 4.

Mislim da bi taj dan trebalo proglasiti državnim praznikom umjesto jednog od onih bezveznih dana državnosti i neovisnosti za koje masa Hrvata i ne zna da su i koji su praznici.

Osim toga više je Vukovar pridonio nezavisnosti nego sve saborske deklaracije i ukazi.

Nema smisla ukidati, dovoljno je dodati.
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12434
2015-08-22


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 21/11/2016, 17:07

Ne praznik, ali ojačati javnu prisutnost. Recimo, 18., 19. i 20. studeni bili bi Trodnevlje žrtve za Domovinu gdje bi u fokusu bio Vukovar, a kroz njega i svi koji su kroz poviest pali za hrvatsku slobodu. Počinjalo bi uvečer sedamnaestoga paljenjem sviećah, 18. bi bila kolona, 19. bi se puštali lampioni u nebo, a navečer 20. bi se završavalo puštanjem lampionah niz rieke. Svaka javna institucija, a osobito mediji morali bi imati prigodan program i obilježja.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by n_razbojnik 21/11/2016, 18:23

A čemu, kada se u DNRH još ne može dogovoriti je li izdan ili pao, je li žrtvovan za cijelu DNRH ili se morao i mogao braniti sa cijelom DNRH. A tu je ješ srbijanska manjina u gradu na koju nitko ne misli, mislite da će njima biti lako ta tri dana, nije ekumenski i nije lijepo.
Nadasve ta paradiranja gradu ne trebaju, moje mišljenje, obilježavanje bi trebalo ostati u okviru  brigada, sv mise i polaganja vijenaca. Ono što treba u širem smislu je educirati nove naraštaje i u svakoj prilici javno jebati mater Den Haagu i Briselsko-washingtonskoj kalamereji koja je za jedno od najvećih masovnih grobišta novijeg doba dijelila packe a ne pravedne kazne, najbolje istupiti iz tog ceremonijalnog cirkusa "međunarodne pravde" i hvatat' čejene koji po riječima samih Vukovaraca obavljaju dužnosti i zagađuju desnu obalu Dunavu svakodnevno slobodno, u inat svojim žrtvama, te im suditi na licu mjesta

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by jastreb 21/11/2016, 18:27

n_razbojnik wrote:A čemu, kada se u DNRH još ne može dogovoriti je li izdan ili pao, je li žrtvovan za cijelu DNRH ili se morao i mogao braniti sa cijelom DNRH. A tu je ješ srbijanska manjina u gradu na koju nitko ne misli, mislite da će njima biti lako ta tri dana, nije ekumenski i nije lijepo.
Nadasve ta paradiranja gradu ne trebaju, moje mišljenje, obilježavanje bi trebalo ostati u okviru  brigada, sv mise i polaganja vijenaca. Ono što treba u širem smislu je educirati nove naraštaje i u svakoj prilici javno jebati mater Den Haagu i Briselsko-washingtonskoj kalamereji koja je za jedno od najvećih masovnih grobišta novijeg doba dijelila packe a ne pravedne kazne, najbolje istupiti iz tog ceremonijalnog cirkusa "međunarodne pravde" i hvatat' čejene koji po riječima samih Vukovaraca obavljaju dužnosti i zagađuju desnu obalu Dunavu svakodnevno slobodno, u inat svojim žrtvama, te im suditi na licu mjesta
Glupost. Onda bi trebalo ukinuti i dan pobjede.
jastreb
jastreb

Posts : 34059
2014-04-22


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by n_razbojnik 21/11/2016, 18:28

Zašto, to što vas Srbe češe nije naš problem, luzeri ste

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by abraham 21/11/2016, 18:29

Kolega,primjecujem da skrecete sa linije druga Tita sa petog kongresa upravo odrzanog u Vukovaru. Naime prvo tvrdite da je Vukovar u DNRH sto se slazemo i sto je na liniji . Poslije toga skrecete i  idete na onu, drugu stranu , tvrdeci da bi trebalo raditi neke stvari sto bi svaka normalna zemlja radila. Daklem DNRH i normala. Kao Tito i demokracija, ne ide brate ne ide.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by n_razbojnik 21/11/2016, 18:30

abraham wrote:Kolega,primjecujem da skrecete sa linije druga Tita sa petog kongresa upravo odrzanog u Vukovaru. Naime prvo tvrdite da je Vukovar u DNRH sto se slazemo i sto je na liniji . Poslije toga skrecete i  idete na onu, drugu stranu , tvrdeci da bi trebalo raditi neke stvari sto bi svaka normalna zemlja radila. Daklem DNRH i normala. Kao Tito i demokracija, ne ide brate ne ide.
Druže i Vi i ja dobro znamo kako se nekada radilo i od toga se nisu pravile kolone sjećanja, već propaganda od koje živimo i danas, neki dobro neki malo manje dobro...SF SN

_________________
Danas Matko sutra svatko
n_razbojnik
n_razbojnik

Male
Posts : 11441
2014-04-15

Lokacija: : ObiLand

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by debotoijusto 21/11/2016, 18:41

Recimo, 18., 19. i 20. studeni bili bi Trodnevlje žrtve za Domovinu 

sto ne 7 ? da se utvrdi gradivo...
ili 40 dana bez zabave kao neke africke zemlje za titom sto tugovale
ti naravno ne bi u to doba bio ovod s nama malima  B-)
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 31227
2014-04-12


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by abraham 21/11/2016, 18:59

n_razbojnik wrote:
abraham wrote:Kolega,primjecujem da skrecete sa linije druga Tita sa petog kongresa upravo odrzanog u Vukovaru. Naime prvo tvrdite da je Vukovar u DNRH sto se slazemo i sto je na liniji . Poslije toga skrecete i  idete na onu, drugu stranu , tvrdeci da bi trebalo raditi neke stvari sto bi svaka normalna zemlja radila. Daklem DNRH i normala. Kao Tito i demokracija, ne ide brate ne ide.
Druže i Vi i ja dobro znamo kako se nekada radilo i od toga se nisu pravile kolone sjećanja, već propaganda od koje živimo i danas, neki dobro neki malo manje dobro...SF SN
Uh, dobro je. Znaci trenutak slabosti. Vidim da ste jos na liniji. SF SN i vama druze.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by abraham 21/11/2016, 19:00

Ukinuti dan domovinske zahvalnosti i uvesti dan svih zrtava sa naglaskom na Vukovar.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14507
2014-04-14


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 22/11/2016, 13:39

jastreb wrote:bezveznih dana državnosti i neovisnosti
Dan neovisnosti nije bezvezan, njime obilježavamo kad smo postali neovisna država, ni po čem nije sporan. No, Dan državnosti me svrbi jer mi nije normalno slaviti nešto iz 1991. kao utemeljenje hrvatske države. Naime, hrvatska država postoji barem od početka 9. stoljeća (vjerojatno i ranije, ali nemamo zasvjedočenih podatakah) kao franačka vazalna kneževina, koja se osamostalila sredinom istoga stoljeća i čije državnopravne tradicije smo mi sljednici. Budući da ne možemo odrediti točan nadnevak nastanka Hrvatske, ni ne trebamo slaviti taj dan.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Guest 22/11/2016, 13:41

Regoč wrote:
jastreb wrote:bezveznih dana državnosti i neovisnosti
Dan neovisnosti nije bezvezan, njime obilježavamo kad smo postali neovisna država, ni po čem nije sporan. No, Dan državnosti me svrbi jer mi nije normalno slaviti nešto iz 1991. kao utemeljenje hrvatske države. Naime, hrvatska država postoji barem od početka 9. stoljeća (vjerojatno i ranije, ali nemamo zasvjedočenih podatakah) kao franačka vazalna kneževina, koja se osamostalila sredinom istoga stoljeća i čije državnopravne tradicije smo mi sljednici. Budući da ne možemo odrediti točan nadnevak nastanka Hrvatske, ni ne trebamo slaviti taj dan.

Trebali bi vi rvat'ne slav't Dan Tuge i Buge.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by vuksadinare 22/11/2016, 13:42

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:bezveznih dana državnosti i neovisnosti
Dan neovisnosti nije bezvezan, njime obilježavamo kad smo postali neovisna država, ni po čem nije sporan. No, Dan državnosti me svrbi jer mi nije normalno slaviti nešto iz 1991. kao utemeljenje hrvatske države. Naime, hrvatska država postoji barem od početka 9. stoljeća (vjerojatno i ranije, ali nemamo zasvjedočenih podatakah) kao franačka vazalna kneževina, koja se osamostalila sredinom istoga stoljeća i čije državnopravne tradicije smo mi sljednici. Budući da ne možemo odrediti točan nadnevak nastanka Hrvatske, ni ne trebamo slaviti taj dan.

Trebali bi vi rvat'ne slav't Dan Tuge i Buge.
bu..... Dan sjećanja na VU-državni praznik? 1f602
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99847
2015-09-08


Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 22/11/2016, 13:43

debotoijusto wrote:
Recimo, 18., 19. i 20. studeni bili bi Trodnevlje žrtve za Domovinu 

sto ne 7 ? da se utvrdi gradivo...
ili 40 dana bez zabave kao neke africke zemlje za titom sto tugovale
ti naravno ne bi u to doba bio ovod s nama malima  B-)
Ne valja pretjerivati, mjera mora biti u svemu. Tri su dana dovoljna da se obilježi, a da se ne razvodni. Onima kojima smeta Vukovar kao simbol hrvatske slobode, smeta i jedan jedini sat.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 22/11/2016, 13:47

abraham wrote:Ukinuti dan domovinske zahvalnosti i uvesti dan svih zrtava sa naglaskom na Vukovar.
Na 5. kolovoza nagomilala su se tri dana pa ga treba rasteretiti i ostaviti samo kao proslavu pobjede te mu i naziv produžiti u Dan pobjede nad velikosrbskom agresijom. Kao Dan hrvatskih braniteljah možemo uzeti 31. ožujka, Krvavi uskrs kad su pale prve žrtve. Dan domovinske zahvalnosti mi nije jasan jer ne znam tko komu zahvaljuje i na čem.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 22/11/2016, 13:48

Gnječ wrote:
Regoč wrote:
jastreb wrote:bezveznih dana državnosti i neovisnosti
Dan neovisnosti nije bezvezan, njime obilježavamo kad smo postali neovisna država, ni po čem nije sporan. No, Dan državnosti me svrbi jer mi nije normalno slaviti nešto iz 1991. kao utemeljenje hrvatske države. Naime, hrvatska država postoji barem od početka 9. stoljeća (vjerojatno i ranije, ali nemamo zasvjedočenih podatakah) kao franačka vazalna kneževina, koja se osamostalila sredinom istoga stoljeća i čije državnopravne tradicije smo mi sljednici. Budući da ne možemo odrediti točan nadnevak nastanka Hrvatske, ni ne trebamo slaviti taj dan.

Trebali bi vi rvat'ne slav't Dan Tuge i Buge.
Samo ti i dalje slavi Dan gubitnika Istre Mussolinija.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Regoč 22/11/2016, 13:51

Gnječ wrote:Trebali bi vi rvat'ne slav't Dan Tuge i Buge.
Evo Tuge.
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Maxresdefault
Sad idem naći Bugu.

_________________
Dan sjećanja na VU-državni praznik? Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dan sjećanja na VU-državni praznik? Empty Re: Dan sjećanja na VU-državni praznik?

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum