ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

putovanja

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 19/4/2016, 11:37

Bah, nikakav jackpot, ja sam već razvila strategiju. B-)

Za početak, odem u Göteborg, Malmö ili Stockholm. Nađem okej posao, živim asketski i spremam ušteđevinu. Nakon što sam sigurna da sam uštedjela dovoljno, dam otkaz i odlepršam na Island. Eto, plan bez mane. :^0

Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 19/4/2016, 14:09

Savršen plan :D da bar život nije pun iznenađenja
baš nikada ništa ne bude kako se isplanira. bar meni :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 19/4/2016, 21:11

Ma kakvi! Kad plan krene švrljati stranputicom, brže-bolje ga ščepaš za šiju i dok se koprca, zarotiraš ga i poguraš mu te prevrtljive nožice na pravi put. :starac



Šalu na stranu, da, financijske (ne)mogućnosti mi zapravo i jesu najveći problem. Iako mi je Skandinavija posebno zanimljiva iz više različitih razloga i dosad sam imala priliku vrludati samo europskim zemljama, teško mi je, zapravo, uprijeti prstom u neki kutak svijeta koji uopće ne bih voljela posjetiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 20/4/2016, 16:10

Nordijske zemlje su mi na prvom mjestu. Imam kao nekakvu tetu u Norveškoj i naravno pozvala me jedne godine, ali na vikendicu koju ima na otoku Visu :D
Ko dijete sam jako volio povijest i uvijek sam si govorio da ću jednog dana otići vidjeti Machu Picchu i piramide u Egiptu.
Možda, možda, jednoga dana, kada mi budu dali limit na dinersu na jedno 40.000 kn  :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 20/4/2016, 18:10

Vegvísir wrote:
NickAok2865549 wrote:Mislim da je Borobudur najveći budistički hram na svijetu. Ne možeš ga cijelog uhvatiti u objektiv fotoaparata ili kamere ne odmakneš li se nekoliko stotina metara. Svijest o vrijednosti i potrebi zaštite Borobudura kao spomenika kulture probudila se kod Indonežana i nadležnih vlasti relativno kasno. Na žalost, do tada je iz hrama ukradeno/odvaljeno stotinjak Buddinih kipova.

U blizini ovog ogromanjskog još je nekoliko manjih hramčića, a sve to u neposrednoj okolici Yogjakarte koja je u jednom kratkom periodu bila i prijestolnica Indonezije. Yogjakarta se inače smatra centrom kulture, umjetnosti i obrazovanja. Vidljiv je i kolonijalni utjecaj Nizozemaca. 

Jesi bio/bila tamo?
Jesam. putovanja  - Page 2 Smiley-cool14  flower
Vegvisir wrote:Globalizacija je neumoljiva.  :)
Žilavi su Myanmarci tako da nemaš beda.  flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 20/4/2016, 18:52

malkavian wrote:Nordijske zemlje su mi na prvom mjestu. Imam kao nekakvu tetu u Norveškoj i naravno pozvala me jedne godine, ali na vikendicu koju ima na otoku Visu :D
Ko dijete sam jako volio povijest i uvijek sam si govorio da ću jednog dana otići vidjeti Machu Picchu i piramide u Egiptu.
Možda, možda, jednoga dana, kada mi budu dali limit na dinersu na jedno 40.000 kn  :D

Od skandinavskih zemalja bila sam jedino u Švedskoj i oba puta sam teška srca ušetala u avion za let natrag. :D Nadam se da ću na ljeto uspjeti otići ponovno na nekoliko dana. Egipat mi je također uvijek bio želja, kao i Libija, Jordan i Sirija, ali po svemu sudeći to su dugoročno teško ostvarive želje. Maroko je još uvijek relativno jednostavno posjetljiv.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 20/4/2016, 18:56

NickAok2865549 wrote:Jesam. putovanja  - Page 2 Smiley-cool14  flower

Opa, fino!  :) No, no, slobodno se još malo raspiši o tome - gdje, što, kako, zašto, kud i kamo? :D

Žilavi su Myanmarci tako da nemaš beda.  flower

Vjerujem da jesu. Al' žilava je i globalizacija. Vidim da je i kod njih već otvoren KFC...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 23/4/2016, 21:42

Vegvísir wrote:
Opa, fino!  :) No, no, slobodno se još malo raspiši o tome - gdje, što, kako, zašto, kud i kamo? :D 
Pa ne znam baš koliko bi to imalo smisla. Lakše mi je o Nasi Gorengu i teh tariku. flower

Vegvisir wrote:Al' žilava je i globalizacija. Vidim da je i kod njih već otvoren KFC...
KFC, Kenny Rogers, King's Burger's etc. mogu opstati jedino u većim gradovima. Doduše, tak je valjda i kod nas. flower
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 14:37

Nasi Goreng

putovanja  - Page 2 Nasi-goreng-kampung
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 14:40

Teh tarik

putovanja  - Page 2 SMI8U-NasiLemak%2BTehTarik
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 15:21

Izgleda fino! 

Nasi goreng je, ako se ne varam, pržena riža samo ne mogu detektirati s čime sve točno u ovom slučaju, a teh tarik mi je nepoznanica. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:03

Izgleda, ali meni nije. No Obično ide luk, češnjak, umak od soye, jaja, piletina i prawns. Često umjesto prawnsa dodaju dried anchovies. Po naški inćuni. Općenito mi je ta sušena riba po Aziji too much. Preintenzivan mi je taj miris, ako se to tako može zvati. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:09

Mislim da si na jednoj od kuharskih tema spominjala crni čaj s mlijekom. E, to ti je slično teh tariku. U Maleziji i Indoneziji ga rade s kondenziranim mlijekom iz konzerve. I onda ga presipavaju ko na slici da ga brže ohlade, kakti.  flower Meni je to pre-pre-preslatko.  

putovanja  - Page 2 20110725-roticanai-
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:12

Izbaci piletinu, račiće, inćune, dodaj tofu i prodano.  cheers


Najgori, well... eufemizmima tu mjesta ne ima... smrad ribe sam osjetila u Švedskoj kad je ekipa jela surströmming. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:15

WayneMarkley8 wrote:Mislim da si na jednoj od kuharskih tema spominjala crni čaj s mlijekom. E, to ti je slično teh tariku. U Maleziji i Indoneziji ga rade s kondenziranim mlijekom iz konzerve. I onda ga presipavaju ko na slici da ga brže ohlade, kakti.  flower Meni je to pre-pre-preslatko.  

putovanja  - Page 2 20110725-roticanai-

Iako kažeš da je preslatko što ne volim, probala bih čisto jer zvuči zanimljivo. Nisam ni neka ljubiteljica mlijeka u čaju osim ponekad kad radim crni s chai masala indijskom začinskom mješavinom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:31

Vegvísir wrote:Izbaci piletinu, račiće, inćune, dodaj tofu i prodano.  cheers


Najgori, well... eufemizmima tu mjesta ne ima... smrad ribe sam osjetila u Švedskoj kad je ekipa jela surströmming. :)
Uf, fermentirana riba.:| 

Shrimp paste je jedna od gorih smrdočina. :D 

putovanja  - Page 2 IMG_4303
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:33

Vegvísir wrote:
Iako kažeš da je preslatko što ne volim, probala bih čisto jer zvuči zanimljivo. Nisam ni neka ljubiteljica mlijeka u čaju osim ponekad kad radim crni s chai masala indijskom začinskom mješavinom.
Svakako. Preživi se. :P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 16:46

WayneMarkley8 wrote:Uf, fermentirana riba.:| 

Shrimp paste je jedna od gorih smrdočina. :D 

Koliko god bila open-minded prema kulturnim prehrambenim raznolikostima, moji olfaktorni receptori ne dijele uvijek to gastronomsko slobodoumlje. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 17:03

Onda teško da ćeš probati Durian ili Jackfruit. flower Za to se fakat treba istrenirati. Nakon indonezijskog, ne mogu se prisiliti kušati malezijski ili tajlandski. Ostala je doživotna trauma. :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Guest 28/4/2016, 17:32

Morala sam guglati. :shy
Da, teško da bih mogla jesti nešto što mi izrazito neugodno miriše. Vjerujem da se u nekoj mjeri i može istrenirati, iako moram priznati da općenito slabo podnosim intenzivne i neugodne mirise. Želudac mi suviše lako poskoči u takvim situacijama. :|
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by betty.boop 5/5/2016, 13:31

ferhadija se vraca :)

rekonstrukcija poznate dzamije u banja luci je napokon zavrsena

http://www.islamskazajednica.ba/vijesti/aktuelno/23538-svecano-otvaranje-ferhat-pasine-dzamije-u-banjoj-luci-7-maja



https://hr.wikipedia.org/wiki/Ferhadija_(Banja_Luka)

:tu
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

putovanja  - Page 2 Empty Re: putovanja

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum