ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Istina o svemu što postoji!

Page 1 of 38 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Next

Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 29/8/2021, 13:16

Mnogi vjeruju da mi ljudi nikada nećemo znati istinu o tome KAKO je sve nastalo, u prilog tome govore mnoge religije koje danas postoje, isto kao i mnoge znanstvene teorije koje su u suptrotnosti jedne s drugima.

Međutim bez obzira tko što mislio istina o svima nama i te kako postoji, samo treba doći do nje.

Fizika nije dovoljna da bi se naš svijet objasnio, pa treba onda upotrijebiti nešto drugo, ako to ikada želimo znati.

U ovoj temi želim o tome govoriti, jer sam upravo nečime i došao do činjenice kako je naš svijet nastao.

Dakle, krećemo, e da!  :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 29/8/2021, 19:17

Prvo moram reći da naš svijet, naš svemir, nije stvorilo neko vječno svjesno biće, kako to mnoge religije vjeruju, ali isto tako da nije nastao Velikim praskom jer se on nikada nije dogodio, dapače.

Moja teorija će to i dokazati, pa še kak.

Isto tako će dokazati da ne postoji prirodna evolucija na Zemlji, već je evoluciju pokrenula, radila, a i još uvijek radi Vansvemirska Inteligencija, koja je postojala davno prije nego li je našega svemira bilo, eto ukratko za početak, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 29/8/2021, 21:07

S nestrpljenjem očekujemo konzistentnu teoriju. Ovaj uvod si već napisao i na Religiji ali se nisi pomakao dalje od njega. Pitalice su dobra razbibriga ali ima ih na tisuće na netu pa su djelovale kao neozbiljan uvod u jednu tako sveobuhvatnu teoriju. Nemoj sad opet 137 stranica ponavljanja da Jahve nije vječan. To si rekao jednom pa je vrijeme i da dokažeš. Samo kažem!

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

immortal likes this post

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 20:01

metilda wrote:S nestrpljenjem očekujemo konzistentnu teoriju. Ovaj uvod si već napisao i na Religiji ali se nisi pomakao dalje od njega. Pitalice su dobra razbibriga ali ima ih na tisuće na netu pa su djelovale kao neozbiljan uvod u jednu tako sveobuhvatnu teoriju. Nemoj sad opet 137 stranica ponavljanja da Jahve nije vječan. To si rekao jednom pa je vrijeme i da dokažeš. Samo kažem!
Naravno da Jahve nije vječan, vidjeli su Ga mnogi ljudi, dok vječnoga Boga nitko nije vidio, ne samo od ljudi, nego nitko ni iz svemira, ni izvan svemira a ni u cijelom multisvemiru, Bog je DALEKO iznad svega toga.

A što se pitalica mozgalica tiče, i te kako TREBA vježbati svoj Um takvim pitanjima, jer Um je isto kao i svaki drugi naš organ, ak ga ne vježbaš vremenom zakrlžja i malo ili skoro nikakve koristi od njega, garant. Einstein se NIJE šalio kada je rekao da nije pametan čovjek, nego da sa samo voli PITATI, a tko se pita može i pronaći odgovor, pa še kak. Na putu prema istini o svemu čovjek može učiniti samo dvije greške, negdje stati na putu, ili uopće ne krenuti, kaže Buda, i u pravu je. E pa ja nisam stao na tom putu a krenuo sam njime, čak sam došao i DO KRAJA, samo kažem, i svoju teoriju ću prezentirati cijelom svijetu, pa neka netko nađe grešku ako može.

Dokazati ću da nikakvo vječno biće NIJE stvorilo naš svemir, a ni da je svemir nastao Velikim praskom, kojega zapravo nikada nije ni bilo, već su svemir napravila PRVA rođena bića u našem prostor-vremenu, bića od svjetlosti, koja su mnogi ljudi imali privilegiju vidjeti već u ovom životu, koja nisu materijalne prirode, dakle inteligentna bića NE iz našega svemira, točnije Vansvemirska bića, iliti Vansvemirska Inteligencija, koja je napravila evoluciju na Zemlji, počevši od najjednostavnijih organizama pa svema sve složenijima, čovjek je vrhunac toga remek djela, napravljen sa istom BITI kao što to imaju i sama ta PRVA bića u našem prostor-vremenu.

Ta Prva bića se u Bibliji zovu JAHVE, zato kod stvaranja čovjeka i piše u množini: 



Postanak 1,26I reče Bog: "Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična, da bude gospodar ribama morskim, pticama nebeskim i stoci - svoj zemlji - i svim gmizavcima što puze po zemlji!
Dakako, dokazati ću i KAKO su nastala ta bića i gdje, ali detaljno sve o tome samo u teoriji, seveda, na forumima dajem samo rezultate, e da! :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 21:00

Zapravo da bi bilo tko došao do one prave istine o postanku svih nas prvo se mora odreći samoga sebe i u sve što vjeruje, i krenuti od početka, od nule.

I onda polako sve odbaciti što nema veze sa logikom i zdravim razumom.

Inaće postoji velika opasnost da netko do kraja života vjeruje u neku bajku o kojoj nije uopće zdravorazumski razmislio, a to sigurno nije ničiji cilj, dapače!  :thumbup1
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 30/8/2021, 21:09

Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍

_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 21:12

Eto što moja teorija tvrdi da je JEDINI pravi vječni Bog što postoji, što ću i dokazati, e da:






"Za Boga se kaže da nije materija ni prostor ni vrijeme ni bilo što što postoji u našem svijetu, onda ne može drugo biti nego Ništa, to je jedini izraz koji sve to obuhvaća.

A Ništa postoji i bez uzroka, i beskonačno je, i izvan je prostora i vremena, i vječno je, i ima kapaciteta napraviti sve svjetove koji postoje.

Ništa i Bog su zapravo jedno te isto, jer samo je jedan uzrok svega što postoji! 


Ako netko misli da iz Ništa nije moguće da bilo što nastane, jako se prevario, tako sam i ja mislio prije, ali morao sam promijeniti mišljenje, a i vi ćete, garant" 
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by mativka 30/8/2021, 21:15

Ne znam kako je nastalo, al' znam da sve ode u vražju mater!

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by mativka 30/8/2021, 21:16

metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
I zbog tebe sam svratila:)

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 21:21

metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
E draga forumašice, ti me podsjećaš na mene tamo prije recimo 30 godina, kada sam ja još uvijek čvrsto vjerovao u bajke o Bogu, a koje su nas na vjeronauku učili, nema problema, doći ćeš ti do mojeg stupnja razvoja Uma, garant, ja sam na tvojem već davno bio, samo kažem.

I to ne mislim na onaj neki podrugljiv način, dapače, već te samo želim potaknuti da PREISPITAŠ baš sve u što vjeruješ, jer ako vjeruješ nekome samo na riječ, a bez zdravorazumskoga promišljanja, to nije dobro, jer može čovjek cijeli život biti onda nečija ovca, ili papagaj, a to nikome ne treba, dakako.

Razum i vjera trebaju jedno drugo, to je već davno primjetio papa Ivan Pavao II, pa je napisao i encikliku o tome, dobro ju je pročitati, baš ono što sada tebi govorim, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 21:27

Istinu nikada ljudi nisu od prve prihvatili, ima mnogo razloga zašto, ali na kraju je uvijek pobijedila, samo kažem, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 30/8/2021, 21:28

mativka wrote:Ne znam kako je nastalo, al' znam da sve ode u vražju mater!
Ali zato ja ZNAM kako je sve nastalo, i garantiram ti da nitko ne ide u vražju mater, DAPAČE!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 30/8/2021, 21:34

teodor.francic wrote:
metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
E draga forumašice, ti me podsjećaš na mene tamo prije recimo 30 godina, kada sam ja još uvijek čvrsto vjerovao u bajke o Bogu, a koje su nas na vjeronauku učili, nema problema, doći ćeš ti do mojeg stupnja razvoja Uma, garant, ja sam na tvojem već davno bio, samo kažem.

I to ne mislim na onaj neki podrugljiv način, dapače, već te samo želim potaknuti da PREISPITAŠ baš sve u što vjeruješ, jer ako vjeruješ nekome samo na riječ, a bez zdravorazumskoga promišljanja, to nije dobro, jer može čovjek cijeli život biti onda nečija ovca, ili papagaj, a to nikome ne treba, dakako.

Razum i vjera trebaju jedno drugo, to je već davno primjetio papa Ivan Pavao II, pa je napisao i encikliku o tome, dobro ju je pročitati, baš ono što sada tebi govorim, e da!

Ali Teodore, ja uopće ne želim doći na tvoj stupanj uma. Sve u što vjerujem preispitivala sam do prije par godina svaki dan. Prošla kroz Pakao i Raj, proživjela Čistilište. I sad da nakon tih iskustava odbacim savršeni mir koji imam? Radi nekog uvrnutog forumskog lika koji spominje vanzemaljce kao tvorce svemira. Hvala, ali ne, hvala!
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 30/8/2021, 21:37

mativka wrote:
metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
I zbog tebe sam svratila:)

Molim te oostani i postavljaj teodoru svoja pitanja.  study B-)
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by mativka 30/8/2021, 21:39

teodor.francic wrote:
mativka wrote:Ne znam kako je nastalo, al' znam da sve ode u vražju mater!
Ali zato ja ZNAM kako je sve nastalo, i garantiram ti da nitko ne ide u vražju mater, DAPAČE!
A gdje ide s obzirom na situaciju u svijetu i to na svim poljima?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by mativka 30/8/2021, 21:40

metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
I zbog tebe sam svratila:)

Molim te oostani i postavljaj teodoru svoja pitanja.  study B-)
Oćem..jutros sam zaspala u 6 i cijelu noć gledala dokumentarce o postanku, vanzemaljcima, raznim analitičarima..i tako..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 30/8/2021, 21:50

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
I zbog tebe sam svratila:)

Molim te oostani i postavljaj teodoru svoja pitanja.  study B-)
Oćem..jutros sam zaspala u 6 i cijelu noć gledala dokumentarce o postanku, vanzemaljcima, raznim analitičarima..i tako..

Super! Imaš materijala za pitanja dok teodor ne bude uznesen na nebo u nebeskoj kočiji. E da! Pa še kak!
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by metilda 31/8/2021, 07:36


_________________
Reče im Isus: »Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.«
metilda
metilda

Posts : 4655
2021-02-20

Age : 64

Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 31/8/2021, 21:05

mativka wrote:
teodor.francic wrote:
mativka wrote:Ne znam kako je nastalo, al' znam da sve ode u vražju mater!
Ali zato ja ZNAM kako je sve nastalo, i garantiram ti da nitko ne ide u vražju mater, DAPAČE!
A gdje ide s obzirom na situaciju u svijetu i to na svim poljima?
Na Zemlji je samo jedna velika ŠKOLA za nas ljude, a u budućnosti ćeš moći živjeti gdje god želiš u svemiru, ozbiljno, Svoritelj je to obećao svim ljudima, a On izvršava svoja obećanja, a ne kao mi ljudi, garant.

Govorim o PRAVOM Stvoritelju, koji nam može dati tijelo koje NE STARI, SA STANICAMA KOJE NE ODUMIRU,  a ne o nekoj bajci o nekom vječnom biću koje nikada nije postojalo, niti će postojati.

Došlo je vrijeme da ta BAJKA ode u povijest, e da!  :tu
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by teodor.francic 31/8/2021, 21:10

mativka wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:
metilda wrote:Teodore, samo ti piši. Ne mogu pronaći ni jedan suvisao razlog da te pratim. Samo ti podižem temu.  👍
I zbog tebe sam svratila:)

Molim te oostani i postavljaj teodoru svoja pitanja.  study B-)
Oćem..jutros sam zaspala u 6 i cijelu noć gledala dokumentarce o postanku, vanzemaljcima, raznim analitičarima..i tako..
Istina je da su nas Vanzemaljci napravili nema druge, samo ne oni mali zeleni, nego nematerijalna bića, koja NISU iz našega svemira, a koja MOGU poprimiti bilo koji materijalni OBLIK koji su sami izmislili, naše ljudsko tijelo samo je jedno od mnoštva drugih materijalnih oblika u svemiru, e da!
teodor.francic
teodor.francic

Posts : 721
2021-04-18


Back to top Go down

Istina o svemu što postoji! Empty Re: Istina o svemu što postoji!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 38 1, 2, 3 ... 19 ... 38  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum