ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vjezbe za vid

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

vjezbe za vid Empty vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 11:25

u ovoj knjizici cete moci procitat detaljnije ne samo o uzrocima slabog vida, nego i o tome kako odmarat oci i svakodnevno uvjezbat misic

krajnji cilj bi bio smanjenje dioptrije, pa cak i potpuno otklanjanje iste 

ne zaboravite da je umor/napetost uzrok broj jedan kod ovakvog problema, tako da ne preskacite vjezbe opustanja vrata i vratne kraljeznice

i na kraju, zdravo se hranite i ustrajte u vjezbama


http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/Harry_Benjamin_Bolji_vid_bez_naocala.pdf




osobno imam miopiju na oba oka -2.75 ... mislim pocet s ovim nacinom, pa ako bude kakvih rezultata, objavim tu


don't forget to blink :trept
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by kic 12/10/2015, 11:29

bas budem pogledao, da, ekran najvise jebe zbog tog jer ne trepcemo i isuse se oci, gledati u daljinu i sl
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 11:31

i znas sta, citat se preporuca, samo na pravilan nacin

izbjegavat naocale sto je vise moguce, doma recimo

a ja se iovako udaram gdje stignem, gdje cu jos bez njih :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by kic 12/10/2015, 11:53

pravilan nacin? ja ne citam s cvikama, mislim da je navaznijd ne naprezati oci kod citanja, ako ti je svjetlo preslabo onda bolje nemoj..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 11:56

Odlicna tema..uz naravno puno mrkvice,cestog vlazenja ociju,i masaze ocnih misica,sto bogatijim pokretima o.jabucica,dioptrija ili naruseni vid se mogu popraviti...oci treba i adekvatno hraniti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 11:57

naravno bez naocala i pri normalnoj osvijetljenosti

pise ti sve tu, izmedju ostalog :

Tajna uspješnog čitanja je čitati bez naprezanja, a to se postiže ovako: Dlanuj nekoliko minuta, onda uzmi knjigu ili novine i počni čitati, na razmaku na kojem najbolje vidiš slova. (Za one koji pate od miopije, između 30 i 15 cm, a za one s presbiopijom, 60 cm ili više. U nekim slučajevima krajnje miopije, možda će hiti potrebno da se čita jednim okom, pošto je razmak s kojeg se čita prekratak da bi se oba oka mogla koristiti istovremeno. Pročitaj stranicu, pola stranice, nekoliko redova, jedan red, ili čak nekoliko riječi, ovisno o osjećaju da se oči počinju umara­ ­i, onda stani, zatvori oči sekundu-dvije, i počni ponovo. Trepći redovno cijelo vrijeme čitanja, i tako ćeš moći čitati s lakoćom i bez naprezanja.
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 11:59

bogomdani wrote:Odlicna tema..uz naravno puno mrkvice,cestog vlazenja ociju,i masaze ocnih misica,sto bogatijim pokretima o.jabucica,dioptrija ili naruseni vid se mogu popraviti...oci treba i adekvatno hraniti..

meni je mater uvijek govorila, kad ne bih htjela jest mrkvu : jesi vidjela kad zeca s naocalama ? :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:01

Jos jedan detalj..LED displayi,monitori...isijavaju jaku plavu svijetlost,koja slabi vid rapidno...jedan od nacina je koristenje posebnih naocala bez dioptrije sa posebnim staklima -filterima koji blockaju plavu svjetlost..evo i linka..jedne sam si vake uzeo..

http://www.gunnar-optiks.eu/index.php?action=home&lang=DE
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:03

betty.boop wrote:
bogomdani wrote:Odlicna tema..uz naravno puno mrkvice,cestog vlazenja ociju,i masaze ocnih misica,sto bogatijim pokretima o.jabucica,dioptrija ili naruseni vid se mogu popraviti...oci treba i adekvatno hraniti..

meni je mater uvijek govorila, kad ne bih htjela jest mrkvu : jesi vidjela kad zeca s naocalama ? :D
hehehehe..tako je..ja uz to u DM-u uzimam redovno neke kapsule sa kljucnim elementima za vid..svaki dan dvije,i mogu reci,vremenom se vid izostrio..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:07

..i jos jedan detalj u vezi mrkvice i ostalog povrca..u prosjeku sadrzer 6-7 puta manje vitamina,minerala,i sveg korisnog u sebi,nego prije 100 godina...tako da bi se ti Bupice,bogami nagrickala mrkvice,da pozanjes neki iole korisni efekt..hrana je danas siromasna korisnim stvarima..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by kic 12/10/2015, 12:14

to s mrkvom je glupost ipak.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 12:20

ne radi se samo o mrkvi, nego se treba opcenito zdravo hranit

zdrav organizam su i zdrave oci, jel tako ?

no, nazalost je istina da danasnje voce i povrce nije ni upola zdravo kao nekad

negdje sam cula da bi danas trebalo stotinjak jabuka pojest da bi se dobile nutricionisticke vrijednosti od dvije jabuke prije 20 ili vise godina
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:27

betty.boop wrote:ne radi se samo o mrkvi, nego se treba opcenito zdravo hranit

zdrav organizam su i zdrave oci, jel tako ?

no, nazalost je istina da danasnje voce i povrce nije ni upola zdravo kao nekad

negdje sam cula da bi danas trebalo stotinjak jabuka pojest da bi se dobile nutricionisticke vrijednosti od dvije jabuke prije 20 ili vise godina
jea...upravo tako..Puno vitamina A je bilo nekad u mrkvi,danas je to sacuvaj boze..jedino koristiti neke suplemente uz hranu..

Naravno da se treba opceniti zdravo hraniti..i ne piti puno,ne pusiti,i sto manje toksina u organizam unositi,ali haj ti nadji danas zdravo...uffff,dolazi sezona onih ruskih zimskih kruski...ukusne i mirisljave kao nekada..ruska hrana,turska i tako jos nes iz istocnih zemalja je jos ipak kolikotoliko dobra..


Last edited by bogomdani on 12/10/2015, 12:29; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by kic 12/10/2015, 12:27

ne znam, ali mit o mrkvi je nastao u ww2 kad su britanci uspjeli se othrvati u zracnoj bitci ( citaj njemci su odustali) i onda su kao razlog da bi sakrili radar kao prevagu izmislili da su njihovi piloti bili bolji jer su tamanili mrkvu, i to je izvor te price, ako kog zanima..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 12:30

kic wrote:ne znam, ali mit o mrkvi je nastao u ww2 kad su britanci uspjeli se othrvati u zracnoj bitci ( citaj njemci su odustali) i onda su kao razlog da bi sakrili radar kao prevagu izmislili da su njihovi piloti bili bolji jer su tamanili mrkvu, i to je izvor te price, ako kog zanima..


ne zanima, hvala :D
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:30

a i ti ga mlacas kojesta..mrkva sadrzi kljucan vitamina za vid,A,i sto tu ima izmisljati teorije..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 12:31

i kakvi mitovi, radi se o vitaminima koji su organizmu potrebni za normalno funkcioniranje
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Guest 12/10/2015, 12:32

Lutein je isto kljucan spoj,jedino ne znam u cemu ga ima,osim u kapsulama.. pirat

http://www.augen-system.de/lutein-und-zeaxanthin.html?erid=1444645982036306802&gclid=CMCSyNTdvMgCFUeVGwodoJgErw


http://www.vitamini-hr.com/calivita_page/lutein.html


Last edited by bogomdani on 12/10/2015, 12:36; edited 1 time in total
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by betty.boop 12/10/2015, 12:35

bar linkaj na engleskom, ne razumijemo svi svapski :/
betty.boop
betty.boop

Female
Posts : 12712
2015-01-23


Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by kic 12/10/2015, 12:36

molim :(
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

vjezbe za vid Empty Re: vjezbe za vid

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum