ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 11:25

veber wrote:UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Africa11
i kada pukne klema, a imaš proxon ključ, a voziš toyotu terorist, neprocjenjivo :D
jedno novo iskustvo,
a tek kako su žene lijepe.

crne, crne i još crnije. ali prelijepe.
Ovo san zaboravija komentirat...
Oduvik san ima zelju spavat s nekom mulatkinjom haha...
<3

Al sad mi je gotova manistra...
:^O

Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 11:26

Moxy wrote:Taman dok cekam na nove sezone Outlandera i Elementary....:D
Snima se i treća sezona TD-a...
Inace, u svakoj sezoni je nova glumačka postava i zasebna priča...
Mislin da ćeš uzivat...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 12:12

Daj kic molim te kondomi za vebera :^0 :^0
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Noor 12/5/2018, 12:35

veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
fridrih_niche wrote:Moj diplomski rad je bija esej o Ranku...
I Kiklopu...
Profa mi dala 5 za maturalni rad, za kraj godine i za hrvatski na maturi isti sekund...
:D

“Ja mrzim vrijeme, ubojicu svega živoga.”
;)
kiklop mi je jedna od najdražih knjiga.

a, melkior jedan od boljih likova, zanemarimo li darth vadera
daj koju fotku iz afrike, kaj si škrt
UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Africa10
to trebaš u africi
aha, dobro...to je to
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 12:53

Jucer sam saznala da mame u skoli muzu daju brojeve telefona ko fol zbog djecjih rodendana....:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 12/5/2018, 12:58

Noor wrote:
veber wrote:
Noor wrote:
veber wrote:
fridrih_niche wrote:Moj diplomski rad je bija esej o Ranku...
I Kiklopu...
Profa mi dala 5 za maturalni rad, za kraj godine i za hrvatski na maturi isti sekund...
:D

“Ja mrzim vrijeme, ubojicu svega živoga.”
;)
kiklop mi je jedna od najdražih knjiga.

a, melkior jedan od boljih likova, zanemarimo li darth vadera
daj koju fotku iz afrike, kaj si škrt
UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Africa10
to trebaš u africi
aha, dobro...to je to
jebga da sam snimio, ne bi u ojru moga se vratit.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:30

Moxy wrote:Jucer sam saznala da mame u skoli muzu daju brojeve telefona ko fol zbog djecjih rodendana....:D
Muz ti je sexy


Jucer me susjeda pitala zasto ne idem u crkvu... da se lose osjeca od kada je iz slavonije dosla tu....ljudi ne cijene temeljne vrijednosti...

Aaaaaante, okani me se, svega ti! Puno si lip al nisi mooooj tip!!!!!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:33

I sta si joj odgovorila?

Ja bih imala par odgovora.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:35

Ostala sam jebote. :D
Nekada ostanem paf kada ljudi kao iz topa izbace neka.pitanja, nikakvim povodom...
Rekla sam da nemam volje paza je onako puhnula...


Al pitat ce ona opet...
Pa ce pocet kenjat po.ljudima ovdje...
Da nije.kao kod.nje u selu...
Jebalo je i selo i crkva
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:45

Imam i ja par prijatelja plus obitelj....ja redovito raspravljam pa vise ne pitaju.....


Meni su ti ljudi ko djeca....zanima ih,radoznali su a nisu spremni na istinu i cinjenice.....ne zive punim plucima iz straha....

Ja bih se svugdje prilagodit mogla samo da su muz i djeca uz mene....a volim Slavoniju.....ljudi tamo su previse preplaseni jer ih se vjerom od malena plasi pa kad odrastu misle da vole ono cega se boje.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:48

Ovdje isto kod turaka vidim....svoj vlastiti strah na djecu presaduju....moje cure traze slatkise bez zelatine da moze i mala od susjeda turka jesti....jer ona ne smije zelatinu....to je taj kalup....1% uspije se oslobiditi iz tog kalupa kao odrastao....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:58

Moxy wrote:Jucer sam saznala da mame u skoli muzu daju brojeve telefona ko fol zbog djecjih rodendana....:D
Hahahahahhaaha...
Ka sta su mene cure na tečaju za Vodica pitale broj moba...
Ka ono, da dijelimo materijale i to hahaah...
Tj. prvo su pitale za fejs...
Al posto ga neman, onda mob...
:D

Na kraju san samo da mail...
:^O
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 13:59

PhoebeBuffay wrote:
Moxy wrote:Jucer sam saznala da mame u skoli muzu daju brojeve telefona ko fol zbog djecjih rodendana....:D
Muz ti je sexy


Jucer me susjeda pitala zasto ne idem u crkvu... da se lose osjeca od kada je iz slavonije dosla tu....ljudi ne cijene temeljne vrijednosti...

Aaaaaante, okani me se, svega ti! Puno si lip al nisi mooooj tip!!!!!!!
Takve ljude bi tuka i ne bi in da plakat...
Sta ih boli neka stvar jel ti ideš ili ne?!
Ka i Moxy naša, i ja bi ima par stvari za rec im...
:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:03

Ona je i zla.
Traca mene pa.me.grli.
Traca susjeda pa im se klinci druze.
Traca ovu ispod mene pa djecu vode skupa u park....

Ja sam se odmaknula od nje jer mi smeta.
Ne volim takav tip drustva.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:07

Tri nonice - Drago Gervais

Tri nonice stare
pred kućun su stale
i kritikale.
I Katu, i Pepu, i Jelu,
i Toncu debelu.
Jedna da j' takova,
druga onakova,
jedna bi se rad ženit,
druga se zna lenit,
treća sve zafraja
četrta da ne vaja.
A svet da se j' pokvaril,
i prvo da j' boji bil.
Tri nonice stare
su kritikale
od osme do polna.
A kad je polne zvonilo,
jednoj je doma poć bilo.
Su dve ustale
i nju kritikale.

"Pjesnik je svakodnevni prizor iz svog zavičaja uspio preoblikovati u poetsku zbilju. Prikazao je jedan dan u životu tri bakice, koje ogovaraju druge ljude. Njihovo kritiziranje svijeta (“A svet da se j’ pokvaril,/ i prvo da j’ boji bil.”) i tračanje susjeda govori o idiličnom doživljaju prošlosti, kojem se često stariji ljudi priklanjaju. Starice kroz ogovaranje četiriju susjeda (koje nose osobna imena specifična za istarski kraj – Pepa, jela, Kata, Tonca) kritiziraju mane društva u cjelini: lijenost (“druga se zna lenit”) i rastrošnost (“treća sve zafraja”). Zbog toga radnju pjesme možemo smjestiti i izvan Istre, koja je u ovom slučaju poslužila kao mikroslučaj, prenosiv na svijet u globalu.
Ljudi odrasli u siromaštvu cijene rad i štedljivost, a u takvim su okolnostima živjele i bakice. One predstavljaju moralne propagatore u pjesmi, ali njihovi likovi su ocrtani ironijom i humorom, koji se posebno ističu u posljednjem distihu: “Su dve ustale/ i nju kritikale”. Nakon što je jedna nonica otišla, preostale dvije su i nju stale tračati. Ovakvim postupkom pjesnik je htio naglasiti da nijedan čovjek nije bezgrešan, ali još više htio je ukazati na ljudsko svevremeno licemjerje. Kritika društva ostvarena je stoga na dvije razine. Prvu čine mali, ali stari i mudri ljudi, koji su nešto proživjeli i znaju koje su prave vrijednosti u životu. Bakice su predstavnici tog sloja i kao da im je dan legitimitet da ogovaraju. Drugu razinu čini pjesnikova kritika nonica kao intelektualčeva kritika pojedinih mana bez obzira na društvenu klasu. Ironija kojom Gervais oslikava tri nonice dobiva dimenziju “maske” iza koje se on kao kritičar skriva."


:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:09

Joj, da... znam tu...

Mislim cak da smo je citali na hrv u srednjoj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:10

Izbjegavaj to...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:12

Klasik je, naravno da ju znaš...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:26

U skoli od prijateljeve male ima mali koji nikome od zenskih ne zeli pruziti ruku jer su neciste....dijete od 10g....koje trovanje!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:28

Moxy wrote:U skoli od prijateljeve male ima mali koji nikome od zenskih ne zeli pruziti ruku jer su neciste....dijete od 10g....koje trovanje!
Koji horor, majko mila...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 12/5/2018, 14:36

Nasi katolibani nisu bas tako rigorozni....:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 49 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 49 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum