ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by EstebanEnrique 27/3/2018, 20:33

ok ...a mene ove godine zahvatilo dvaput u crkvu za uskrs ...sada i jos  svetlana hoce za dva tjedna opet :)

EstebanEnrique

Posts : 4782
2014-04-16


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 20:37

Joj, da. Sve si rekla za ttu babu med :D ne trebam nista nadodati...

Sevdo, ja nisam religiozno opredijeljena, ne idem una crkvu. Hranu cemo blagoslovit tako da budemo dobrdobri jedni prema drugima na zajednickom rucku...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 20:38

A I ne da mi se ustajati za nekakve mise u rano nedjeljno jutro.
Za nista u biti, ne samo za misu...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 22:13

medication wrote:Nisu meni...


Evo za primjer jedna anegdota, ne sa sela, nego s otoka.
Odem s mužem, tada dečkom /a bili smo jedno sigurno 7 godina skupa tad/ par dana u njegovu kuću. On tamo nema više ekipu, javi se samo nekim starijim ljudima koji su prijatelji ili poznanici njegove majke., al zapravo ne zna skoro nikoga i dosta smo izolirani kad dođemo tamo, zaključana vrata od vrta i to...
Bilo je nevrijeme i nestane struje, ko što na otocima često nestane struje. I izađe on do dućana kraj kuće kupit svijeće ili što već nađe da posluži ko rasvjeta par sati.
Napominjem da je na kasi još bar 5 ljudi naplaćivalo svijeće i upaljače.
Sutradan zove njegova majka i smije se kako ju je nazvala susjeda sinoć i rekla da joj sin sprema romantičnu večeru s djevojkom.

Ono, ajde u kurac susjedo i get a life...
postoji jedna "romantika" otoka. predivni su nakon NG. postoje sitnice, tipa odlaska u trgovinu, jutarnju kavu.
volim taj miris neopterćenog jutra.
smrznuta stopala pod dekom, kušin koji miriši na ono nešto staro.
ženska kada mi ugura stopala -20.

obožavam otoke. brač, vis, lastovo.
predivni su.

i onaj miris makije, bora, lavande.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 22:18

Otoci su pusti zimi, ali ima nesto prekrasno I u tome
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 22:25

Ja isto nisam katolik....sve vise naginjem ateizmu... ali to ne smijem reci svojima jer imam osjecaj da bi ih povrijedila.....


Sve si u pravu med za selo.....mocvara teska....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 22:25

PhoebeBuffay wrote:Otoci su pusti zimi, ali ima nesto prekrasno I u tome
Sjećam se Premanture, derao je jugo. Bio je siječanj i išli smo na lignje.
Preko Slovenije se vratili vlakom.

A bili smo na nekoj maloj pasari.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by medication 27/3/2018, 22:31

Naravno da postoji. Ja osobno mislim da su otoci komadići raja na zemlji. Zapravo se nigdje ne osjećam tako dobro ko s mužem na Hvaru. I zimi i ljeti ima svoje čari.

Kava ispod palme na terasi, čitanje i spavuckanje u visećoj ležaljci, plivanje i dolazak s plaže kad ti se prohtije, vozikanje po otoku u potrazi za savršenim mjestom za kupanje, miris borovine i smole, večera i fino vino u restoranu u uličici, zimsko šetanje praznim otokom, usporavanje ritma i koraka čim kročiš nogom na otok, miris lavande u sobi, apsolutno sve je obojano nekom boljom i opuštenijom atmosferom.
Vjerojatno i zato što tamo provodim godišnje odmore... :D

Ovo par postova je bila primjedba na mentalitet malih mjesta kojeg malo bolje upoznaš kad si tamo više od par dana u životu.

Rešenje je samo ne upoznat se predobro s ljudima. Ja sam na primjer na vikendici, a riječ je o malom planinskom mjestu, distancirano dobra s par ljudi. Ostalima mahnem kad mi autom prolaze kraj kuće. To mi je taman.
medication
medication

Posts : 5689
2014-04-14


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by veber 27/3/2018, 22:41

ja kontinetlac, obožavam dalmaciju.


i svaki put kada prođem sv. rok, stanem i pomirišem ljubljenu zemlju. nakon zd obožavam TU ZEMLJU, ljude, mentalitet.

i pride splićanke su najljepšije žene na svijetu. baš su lijepe ili sam ja toliko subjektivan.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by kic 27/3/2018, 22:45

Zagy wrote:Ja isto nisam katolik....sve vise naginjem ateizmu... ali to ne smijem reci svojima jer imam osjecaj da bi ih povrijedila.....

zanimljivo ja jesam rekao svojima, govor mora pratiti misao ako mislimo biti svoji..

inače za selo, imate i vi svoje argumente, i ja sam introvert ali samo mislim da se treba malo više autentično živjeti, a ne nadomještati
i trčati za umjetnim..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48020
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Guest 27/3/2018, 23:12

Zlatna sredina u svemu :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by klerko 28/3/2018, 09:23

pljujete po seljačkom mentalitetu a svi rijaliti šovovi svijeta, fejzbuci i instagrami počivaju na tome... gledali u prljavo rublje prvom susjedu i li potpunom strancu isti je vrag....

na koncu, svi ste potekli sa nekog sela i sve što brže budete  bježali sa sela, brže će vas stić...

-------

https://www.ex-iskon-pleme.com/viewtopic.forum?t=25470
klerko
klerko

Posts : 2144
2014-10-23


Back to top Go down

UUOT! (upravo u ovom trenutku) - Page 50 Empty Re: UUOT! (upravo u ovom trenutku)

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 50 of 50 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum