ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Današnje spoznaje..

Page 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

Današnje spoznaje.. Empty Današnje spoznaje..

Post by Guest 7/7/2017, 16:48

My Brother Billo wrote:macke i trebaju biti vitke,debljina je nezdrava,nisu to americke macke  cat kod na baniji bi im dali malo hrane tek toliko da imaju goriva a za ostatak se moraju pobrinuti same,hvatati miseve,po nekog goluba koji se drzne krasti kukuruze i slicno,skakavce,sve sto je jestivo,bilo je i bezobraznih mackova koji su znali ukrati sir,komad mesa i slicno,takvi bi najebali,jebiga,ne od moje ruke doduse ja nebi imao srca tu uraditi nesto ekstremno,nisam volio ni kad bi ih bacali u rijeku kad su bili mali ali jebiga

ma naravno, a objasnila sam pisu ono o linjanju ali on samo hoće protiv mene   :_| mi naše mace hranimo dvaput dnevno a za ostalo se moraju snaći same i dobre su lovice, jedno vrijeme smo svaki dan nalazili ulovljenog miša pred vratima, a onda naravno očekuju poklon. bila sam naivna kad sam mislila da će biti moguć suživot pilića i maca jer se sjećam scene sa svekrvinog gumna kad sam se tek udala.. koke su vodile svoje piliće bezbrižno.. a onda sam se sjetila da tada i nije bilo mačaka... mačke su prije djeci i odraslima služile kao lopte, šutali su ih nogama gdje god bi ih susreli a mačići su se obavezno bacali u vodu... danas su mačke ljubimci.. kome bi palo na pamet baciti mačiće...ili udariti macu nogom... i ne znam što ću s njima koliko ih ima...  :W
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 7/7/2017, 19:32

meni je bilo nepojmljvo da ih se baca u vrecici u rijeku
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 7/7/2017, 20:35

My Brother Billo wrote:macke i trebaju biti vitke,debljina je nezdrava,nisu to americke macke  cat kod na baniji bi im dali malo hrane tek toliko da imaju goriva a za ostatak se moraju pobrinuti same,hvatati miseve,po nekog goluba koji se drzne krasti kukuruze i slicno,skakavce,sve sto je jestivo,bilo je i bezobraznih mackova koji su znali ukrati sir,komad mesa i slicno,takvi bi najebali,jebiga,ne od moje ruke doduse ja nebi imao srca tu uraditi nesto ekstremno,nisam volio ni kad bi ih bacali u rijeku kad su bili mali ali jebiga

cicijo... :cleanteeth..dva obroka dnevno,ot toga macka postaje uhranjena,snazna a ne debela..i dovoljno vode,napose ljeti..kad vidim jade onako glistaste,iznurenih faca,izbecenih ociju..pa takve da love miseve???

Prvo bih ja tebe i Mety dotjerao na tu liniju,koju promovirate,a onda pojerao da radite i zaradite si za zivot..ne treba da budete gojazni,bolje ce te raditi... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 7/7/2017, 23:03

Današnje spoznaje.. Debela-macka-2

http://www.mackarica.com/savjeti/upomoc-macka-mi-je-debela/

geek
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 7/7/2017, 23:05

Mic po mic i odjednom se vaša maca toliko raširila u struku da sve više nalikuje na tigra. Pitate se što učiniti? Nudimo vam neke stručne informacije i praktične savjete.
Sve je više mačaka s prekomjernom tjelesnom težinom i veterinari sve češće liječe upravo posljedice pretilosti kod mačaka. Međutim, planovima za skidanje kilograma u mačaka treba pristupiti vrlo oprezno.
Studija iz 2011. godine koju je proveo APOP (Association for Pet Obesity Prevention, tj. Udruga za prevenciju prekomjerne težine kućnih ljubimaca) ustanovila je da je više od 50% mačaka pretilo ili preteško. One, kao ni mi, više ne moraju loviti da bi preživjele i živjeti na otvorenom. Zanimljivo je da se problemi prekomjerne težine kod ljudi također primjećuju i u životu ljubimaca. Glavna razlika je, međutim, u činjenici da mi imamo potpunu kontrolu nad onim što i u kojoj mjeri naši kućni ljubimci jedu. Ukoliko se vaša mačka ne šulja do frižidera i kasno noću radi sendviče, jedini način kako se može udebljati je kada upravo vi stavite hranu ispred nje.
Svaka mačka s prekomjernom tjelesnom težinom trebala bi obaviti fizički pregled koji uključuje vaganje i testove krvi i urina. Vrlo je bitno da rad hormona štitnjače nije poremećen te da mačka nema poremećaj metabolizma. Ako je mačka fizički zdrava, možemo krenuti s planom mršavljenja. No, prvo pogledajmo koji su uzroci pretilosti i što možemo učiniti da ispravimo pogreške.

1. UVIJEK DOSTUPNA HRANA

Glavni razlog za mačju pretilost (kao i pretilost drugih sisavaca) je konzumiranje previše hrane u odnosu na potrošnju.
Što činimo?
Mnogim mačkama je hrana uvijek na raspolaganju kako bi se poslužile kada žele, što je donekle nespojivo s mačkom kao mesojedom koji je u isto vrijeme i prvoklasni lovac. Vjerojatno je uvijek puna zdjelica najznačajniji čimbenik koji pridonosi pretilosti.
Što nam je činiti?
Dajte svojoj mački dvije do četiri male porcije dnevno i kontrolirajte količinu da se s vremenom opet ne udeblja. Mnogi vlasnici mačaka trebali bi smanjiti porcije koje im se čine “normalne”. Preporučene količine za odraslu i srednje aktivnu mačku ovisno o kilaži navedene su na proizvodima većine proizvođača. Bitno je da počnete razmišljati u mjernim jedinicama, ne u zdjelicama hrane.

2. UGLJIKOHIDRATI


Mačke, za razliku od većine sisavaca, u slini nemaju enzim za probavljanje ugljikohidrata. Primjerice, ljudi i psi koji posjeduju enzim amilaze započinju razgradnju ugljikohidrata u ustima. Priroda nije zamislila mačke kao potrošače ugljikohidrata.
Što činimo?
Kupujemo privlačno zapakiranu suhu hranu uglavnom zato što je možemo staviti u zdjelicu i zaboraviti na nju. Suha hrana za kućne ljubimce mora imati višu razinu brašna i šećera od konzervirane hrane da se ne raspadne. Neće se tako lako pokvariti zbog konzervansa, može stajati u zdjelici i ne moramo pripremati hranu svaki dan. Nažalost, suha hrana zbog metaboličke biokemije s visokim postotkom ugljikohidrata u gotovo svakoj komercijalnoj mačjoj hrani lako može dovesti do debljanja.
Što nam je činiti?
Pokušajte mačku hraniti hranom koja sadrži što veći postotak mesa. Idealna mačja prehrana ima visoku razinu proteina od 35 do 45% u suhoj tvari (odnosi se na postotak u prehrani kada je uklonjena voda) i umjereni udio masti, s niskim postotkom ugljikohidrata (žitarica). Mnoga su istraživanja pokazala da je prehrana bogata bjelančevinama i mastima najkorisnija za mesojede. Mačke se ne mogu učinkovito nositi s velikim unosom ugljikohidrata. Nakon obroka bogatog ugljikohidratima mačja razina glukoze u krvi ostaje povećana duže vrijeme. To dovodi do hiperglikemije (viška glukoze u krvi) koja dugoročno utječe na beta stanice u gušterači (stanice koje proizvode inzulin), što ih čini manje osjetljivima na glukozu u krvi. Kao rezultat izlučuje se manje inzulina koji smanjuje razinu šećera u krvi. Ovakav razvoj događaja vodi u dijabetes.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 8/7/2017, 00:29

metilda wrote:Današnje spoznaje.. Debela-macka-2

http://www.mackarica.com/savjeti/upomoc-macka-mi-je-debela/

:geek:eto je zrela za kineski festival,takva ce bolje loviti misheve  :clown
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 8/7/2017, 13:45

ljudi razmaze svoje ljubimce... moje mace meni nisu kućni ljubimci, nikad nisam ni jednu od njih uzela u krilo i mazila, nemam potrebu za tim,a nemaju ni one jer bi dolazile osobi koja ih hrani.. naprosto imam osjećaj dužnosti da ih moram hraniti kad mi ih je Bog već ovoliko poslao na skrb pa se i skrbim o njima... ali ne želim se emocionalno vezati... a njima je dobro jer nisu zatvorene u četiri kućna zida i nije im kastriranjem oduzeta njihova priroda...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 8/7/2017, 13:46

38,2 stupnja na mjernoj postaji ... vruće je...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 8/7/2017, 16:40

metilda wrote:ljudi razmaze svoje ljubimce... moje mace meni nisu kućni ljubimci, nikad nisam ni jednu od njih uzela u krilo i mazila, nemam potrebu za tim,a nemaju ni one jer bi dolazile osobi koja ih hrani.. naprosto imam osjećaj dužnosti da ih moram hraniti kad mi ih je Bog već ovoliko poslao na skrb pa se i skrbim o njima... ali ne želim se emocionalno vezati... a njima je dobro jer nisu zatvorene u četiri kućna zida i nije im kastriranjem oduzeta njihova priroda...
ja sam ih obozavao mrljaviti kao klinjo  cat ali nisu se sve ni dale maziti,neke su se uvjek motale tu u blizini ljudi ali ako bi ih pokusao uzeti u ruke smugnule bi  geek
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 8/7/2017, 17:12

My Brother Billo wrote:
ja sam ih obozavao mrljaviti kao klinjo  cat ali nisu se sve ni dale maziti,neke su se uvjek motale tu u blizini ljudi ali ako bi ih pokusao uzeti u ruke smugnule bi  geek

zanimljivo  :) i ja sam ih voljela maziti sve dok nisam rodila djecu... nakon toga sam izbjegavala sva dlakava stvorenja.. iako smo im stavljali ogrlice protiv buha nisam ih htjela u ruke, ali zato su se djeca naigrala s njima   :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 8/7/2017, 17:13

ja sam se igrao malo sa njima malo sa buhama  jocolor
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 8/7/2017, 17:16

netko mi je kasnije rekao da se nisam trebala toliko brinuti, da buhe ne ostaju na ljudima..  scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 8/7/2017, 17:17

da,ljudi i buhe nemogu ziviti u simbiozi  pig
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 9/7/2017, 20:45


mozda i jesam kreten..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by orion 9/7/2017, 22:08

metilda wrote:ljudi razmaze svoje ljubimce... moje mace meni nisu kućni ljubimci, nikad nisam ni jednu od njih uzela u krilo i mazila, nemam potrebu za tim,a nemaju ni one jer bi dolazile osobi koja ih hrani.. naprosto imam osjećaj dužnosti da ih moram hraniti kad mi ih je Bog već ovoliko poslao na skrb pa se i skrbim o njima... ali ne želim se emocionalno vezati... a njima je dobro jer nisu zatvorene u četiri kućna zida i nije im kastriranjem oduzeta njihova priroda...


koliko ih imaš ?

Kažeš da nisu kastrirane.... a što radiš sa mačićima ?
orion
orion

Posts : 2287
2017-06-06


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 10/7/2017, 03:05

kic wrote:
mozda i jesam kreten..
mozda sam i ja,koja je dfinicija kretena?


Originalno značenje potiče iz psihijatrije i označava osobu koja pati od teške mentalne retardacije. Isto značenje ima i reč idiot. Međutim, u običnom govoru, i naročito slengu, reči kreten i idiot sve ređe označavaju nekoga ko je mnogo glup (tu su uskočili takođe psihijatrijski termini - debil i moron, da pripomognu), već naprotiv nekoga ko je zao. Kreten je onaj koji namjerno i pokvareno čini nešto da vas zajebe, često zna biti i glup, ali to nije glavno, glavno je da su svi kreteni i idioti negativci. To bi možda i bila najbolja definicija, teški negativac u najširem smislu.
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 10/7/2017, 04:18


onda nisam..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by My Brother Billo 10/7/2017, 07:06

izgleda da nisam ni ja,a vec se plasio  geek
My Brother Billo
My Brother Billo

Posts : 2237
2017-04-17


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by kic 10/7/2017, 07:35


ma ja ;)
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Guest 10/7/2017, 11:00

orion wrote:
metilda wrote:ljudi razmaze svoje ljubimce... moje mace meni nisu kućni ljubimci, nikad nisam ni jednu od njih uzela u krilo i mazila, nemam potrebu za tim,a nemaju ni one jer bi dolazile osobi koja ih hrani.. naprosto imam osjećaj dužnosti da ih moram hraniti kad mi ih je Bog već ovoliko poslao na skrb pa se i skrbim o njima... ali ne želim se emocionalno vezati... a njima je dobro jer nisu zatvorene u četiri kućna zida i nije im kastriranjem oduzeta njihova priroda...


koliko ih imaš ?

Kažeš da nisu kastrirane.... a što radiš sa mačićima ?

hranim ih.. neki odlutaju, neki uginu, neki ostanu... imam veliku obavezu s tim mačkama...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Današnje spoznaje.. Empty Re: Današnje spoznaje..

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum